Tüm Öğrencilerin Hislerine Tercüman Olan Bu Üniversitelinin İsyanına Siz de Hak Vereceksiniz!

-

Yaklaşık 5-6 yaşlarında başladığımız eğitim-öğretim hayatımızın en yoğun ve yorgun yılları üniversitede oluyor belki de. Tahammülümüzün en çok azaldığı dönemler de diyebiliriz. Twitter'da ferocugunuz adlı kullanıcı hepimizin hak vereceği konularda isyanını dile getirdi. Hep beraber bakalım.

Uykusuz geceler, okunan, özet çıkarılan sayısız kitap ve not, saatlerce çalışmalar...

Üniversitedeki sınav dönemlerinin yoğunluğunu ve stresini yaşamayanımız yoktur. Hepsi de mezun olup yıllarca bize öğütlendiği gibi ''iyi bir meslek'' bulalım diye.

Twitter'da ferocugunuz adlı kullanıcı üniversite sınavları hakkında bir noktaya parmak bastı ve hepimizin duygularına tercüman oldu.

Son tweete kadar her yazdığına hak veriyorum. Ne olursa olsun umutsuz olmak bize yakışmaz. Seni ve milyonları üniversitede bile umutsuzluğa sürükleyen bu düzen elbet değişecek ve güzel günler göreceğiz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cxa1191s

Birdaha aklım olsa istanbul üniversitesinde okumazdım. Anlamadığınız yeri sorun diyen hocaya soru sorunca sen bunu nasıl anlamassın bu kadar basit bir şeyi anlamamış olamassın diye çıkıştı. Mezun olduktan sonra kimse agno na bakmıyor, diploman varmı ve verilen işi yapabiliyormusun ona bakıyorlar.

enk-capital

Tecrübeye bakıyolar. Bilmem kaç yıl tecrübesi olsun ama şu yaşı da geçmiş olmasın. Onların şartlarına bakarsan 15 yaşında iş hayatına atılmış olman gerek. Bu yüzden hem lisede hem ünide meslek ve staj odaklı bi eğitim olmasından yanayım şahsen.

corpse-bride

osmanlının son demı gıbı ayaklar baş oldu sonuç ortada

corpse-bride

eee bakkal açar gibi her köşe başına üni açılırsa ,unılerın coguna calısan işinin ehli degıl ıntıhal yapan g. yalayan tıpler konuslandırılırsa sızıde oyle ayagıma gel op oyle al ayagı cekerler lıyakat olmadıgını yıllarca dıle getırdık " ısıme bakarım ben aga benı ırgalamaz" cevabını aldık bu sorunun buyuyup herkesı bulacagı bellıydı ama durduran olmadı.ha sunuda soyleyeyım lısede sısırılen notlarla mezun olan-mecbur bırakılıyoruz buna sıstem yuzunden- ortalama 2 yıl hazıranmayala unıye yerlesen bı ogrencıde cok sey beklemesın unı zordur bazen denyo hoca denk gelır zorlar bazende senın temelın curuktur yetersız kalır zorlanırsın. ayrıca unıde kardesımı -kuzenımı arabasını degıstırme bahanesıyle bute, yaz okuluna bırakan hocalarında ta ben aq .

sinav

Benim de anlamadığım bir durum var. Bazı hocalar sınavları aşırı zor yapıyor. Sınıfın geneli 10-15 arası not alıyor. Çok az öğrenci ise 20-25 arası alıyor ve çan eğrisi münasebetiyle sınıfını geçiyor. 20-25 alıp sınavı geçen öğrenci aslında hocanın sorduğu soruların %75-80 ini yapamadan sınavını geçmiş oluyor. Yani bir bakıma sınavda başarısız olarak sınavı geçiyor. Ne hoca ne de öğrenci dersin öğrenildiği/öğretildiği konusunda fikir sahibi olamıyor. Çünkü elde bunu doğrulayacak anlamlı bir veri yok. Bunun yerine içerisinde hem kolay hem orta seviyeli hem de zor sorular bulunan sınavlar yapmak daha eğitici olmaz mı?

Gizli Kullanıcı

bu twitler bizim fakültedeki kayasikene girsin. (soyadı öyle iğrenç ki,kayasiken lakabını taktık sınıfta)

Görüş Bildir