Toshiba PC'lerde Kurumsal Pazara Yöneliyor!

2PAYLAŞIM

Toshiba Pc'lerde Kurumsal Pazara Yöneliyor!

Toshiba Pc'lerde Kurumsal Pazara Yöneliyor!

Önemli bir PC devi, artık çoğumuz için bilgisayar üretmeyeceğini söyleyerek üzen haberi verdi!

Toshiba, uzun süredir PC veya tablet pazarındaki satışlardan rahatsızlığını dile getiriyordu. Windows 8.1 sistemli çok sayıda modeli bulunan Toshiba , artık ev kullanıcıları için daha az ürün hazırlayacağını ve firmanın odak noktasını kurumsal pazara çevireceğini açıkladı.

Şirket bu amaç doğrultusunda 900 kişiyi de işten çıkaracak ve yeniden yapılanacak. Toshiba'nın ev kullanıcılarını hedef alan Satellites, Qosmios ve Kirabooks serisinin yanında ayrıca Chromebook bilgisayarları da bulunuyordu.

Toshiba, iş dünyasına odaklanarak satış rakamlarını iki katına çıkarmayı planlıyor. Bu sırada ev müşterisi ürünleri üzerinden çalışan 900 kişiyi işten çıkarması da sene sonunda 184 milyon dolarlık bir masraftan kurtulması anlamına gelecek. Toshiba, ev kullanıcıları pazarını " kar ettirmeyen " bir pazar olarak nitelendiriyor. Toshiba, ev kullanıcıları için ürün geliştirmeye devam edecek ancak bunları kar marjının daha yüksek olduğu gelişmiş/zengin pazarlarda piyasaya sürecek, diğer pazarlara ise ürün vermeyecek.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir