Tektaş Yolundakiler Buraya! Gelinlik Alışverişi İçin Başka Yerden Duymayacağınız 14 Tavsiye

894PAYLAŞIM

Hadi kızlaaar! Gerilmeyin, hayatınızın en eğlenceli en mutlu alışverişini gereksiz yere cehenneme çevirmeyin! Buzzfeed'den sizler için derlediğimiz bu öneriler sayesinde birazcık rahatlayın, bu büyülü anlarına zevkini çıkartın!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristinchirico/...

1. Birinici ve ALTIN KURAL: Eğlenin!!!

Normalde bile alışveriş anları ufak tefek mutsuzluklara sebep olurken gelinlik alırken birtakım ağlak olayların olmasından kaçınamayız ama eğlenmeyi unutmayın ve; 

a) Hayatınızda muhtemelen bir kez vereceğiniz bir karar olduğu için sabırlı olun,

b) Bütçenizi aşmayın, 

c) Ailenizi ve arkadaşlarınızı da mümkün olduğunca konuya dahil edin,

d) Ama hissettiklerinizi de söylemeye utanmayım.

2. Gelinlik bakmaya gittiğinizde herhangi bir elbiseyi beğenmezseniz kendinizi suçlamanıza gerek yok.

Gittiğiniz gelinlik mağazası size 'en mükemmel gelinliği bulalım' havası yaratız ama onların amacı genellikle siz dükkana geldiğiniz için satışı tamamlamaktır. 

Özellikle de arkadaşlarınız va aileniz oradaysa kendinizi bir şov yapıyormuş gibi hissetmeniz doğal ama unutmayın oradan eliniz boş çıkmanız gerekirse, kimsenin size kızmaya hakkı yok. Beğenmediyseniz, haydi başka mağazaya!

3. Gelinliği giyince öyle 'Aman büyülendim, periler gibi hissediyorum, yandım anam, öldüm ayol' hislerine kapılmayabilirsiniz.

Çünkü...

4. Sizin için birden fazla 'mükemmel gelinlik' olma ihtimali vardır.

Beğendiğiniz elbiselerden birkaçının içinde kendinizi çok iyi, çok rahat ve çok güzel hissedebilirsiniz. Arada kalmak çok normal.

5. Televizyonda ya da filmlerde gördüğümüzün aksine alışverişe yanınızda götürdüğünüz eş dost size düzgün tavsiyeler vermeyebilir.

Burada iki çeşit insan olacak. Birincisi sizinle alışverişe gelmesi gereken, dahil edilmesi gereken kişiler. Onların fikirlerine saygı duymalısınız ama onlar yüzünden giymek istemediğiniz bir gelinlik giyemezsiniz!!!

Bir de şunu unutmayın, yanınıza çağırdığınız arkadaşlarınız konu hakkında en çok işe yarayacak ve sözüne güvendiğiniz kişiler olsun. 'Hımmm, bilemedim, sen bilirsin'cileri bugünlük evde bırakın! Onlar sonradan gelip gelinliği zaten seveceklerdir.

6. Üzerinizde harika duracak olan gelinlik askıda buruşmuş market poşeti gibi duruyor olabilir.

Bu özellikle daha kıvrımlı kadınlar için geçerli bir konu. Hoşunuza giden bir gelinlik varsa askıda tuhaf durduğuna bakmayın, üzerinize deneyin!

7. Bunun tam aksi de geçerli olabilir. En sevdiğiniz gelinliğin içinde balkabağına dönüşen at arabası hissi gelebilir.

Evet bu hayal kırıklığı demek olabilir ama her gelinlik de yakışacak diye bir şey yok!!! Vücut ölçünüze göre size hangi kesimin hangi modelin daha çok yakışacağını zaten elbiseleri giye çıkara anlayacaksınız.

8. Ama unutmayın ki benim vücuduma şu kesim daha iyi olur diyip sadece öyle gelinlikler denerseniz YANLIŞ yaparsınız.

Hem işiniz zorlaşır hem de her modelin size uyacak bir bedeni olabilir ya da birkaç terzi dokunuşuyla işler değişebilir.

9. Pahalı marka bir gelinliğin ucuz versiyonunu bulmalıyım olayına takılıp kalmayın.

Bulacağınız bir tasarımcının çakma ve ucuz kopyası olacak be muhtemelen kötü görünecek. Yani size o dergi sayfasında gördüğünüz hissiyatı yakalatmayabilir. Opsiyonlarınızı bir yönde sınırlandırmamak en iyisi.

10. Gelinliği denediğiniz podyum sizi güzel göstermek için tasarlanmıştır.

Gelinlik provasında düğünde giyeceğiniz yükseklikte topukları olan ayakkabılar götürün ve o podyumdan inip biraz gezinin.

11. Bazen en kolayı gelinlik alışverişine tek başına çıkmaktır.

Elbette büyük alışveriş için aile ve arkadaşlarla gitmek çok daha kolay ve rahatlatıcı. Ama yine de büyük karardan önce en güzeli tek başına çıkıp şöyle bir dolaşmak neden olmasın? Kimseye de söylemek zorunda değilsiniz canım!

12. Elbisenin her açıdan görüntüsünü sevdiğinizden emin olun, iyice bakın! Düğün gecesi her yandan fotoğrafınız çekilecek!

13. Aklınızdan 'Keşke öbürünü mü alsaydım acaba?' diye geçirmeniz çok normal. Sakın endişeye kapılmayın.

Piyasada bulunan milyon tane gelinliğin arasından birini seçip eve getirdiğinizi unutmayın. Zor bir karar verdiniz ve birçok karar evresinden geçerek sevdiğiniz gelinliğe ulaştınız. Küçük birkaç şüphe sizi bozamaz!!!

14. Hatta gelinliğinizden düğünden sonra bile bir pişmanlık duyabilirsiniz! Ama aslında pişman falan değilsiniz, gecenin prensesiydiniz!

Unutmayın, yüksek ihtimalle aradan yıllar geçecek ve düğünün ne kadar güzel olduğunu her fotoğrafa bakışta tekrar ve tekrar hatırlayacaksınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
morpolar

ben bunu hiç yaşamadım ama bak. 4-5 gelinlik getirip koydular önüme, tek parça oln tek gelinliği seçtim ben de. şunun stresini bil yaşamadım. sonra sonra dank ediyo kafaya ama iş işten geçmiş oluyo tabi.

alex-iris

Veya bu kadar uğraşacağınıza evlenmeyin :p

Görüş Bildir