TBMM Önünde Tezkere Protestosu

 > 
82PAYLAŞIM

Ankara Dayanışması adı altında Kızılay Yüksel Caddesi üzerinde toplanan gruplar TBMM Başkanlığına sunulan ve bugün oylanacak tezkere için Meclis'e yürüdü. Grup yürüyüşün ardından çeşitli sendikalar, STK'lar ile TBMM Dikmen Kapısı önünde bir araya geldi. Tezkere Karşıtları 'Emperyalizme, AKP'ye, IŞİD'e, Tezkereye hayır' pankartı açıp, 'Ortadoğu halkları yalnız değildir ', 'Emperyalizme geçit yok ' şeklinde dövizler taşıdı. 

Grup adına açıklama yapan DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Remzi Çalışkan, tezkereye karşı olduklarını söyledi. Çalışkan, "İnsanlığın, Ortadoğu'da bir barbarlık ve katil sürüsü ile karşı karşıya. Bugün Rojova'da, Kobani'de sadece Kürt halkı değil, tüm insanlık varlık yokluk mücadelesiyle karşı karşıyadır. Vahşi barbar bir örgüt olan IŞİD ile mücadelenin bir insanlık görevidir. Tezkere kime karşı ve kimin yanında olmak için çıkarılmaktadır? Tampon bölge kimin için kime karşı oluşturulmaktadır" dedi. Çalışkan ayrıca Türkiye'nin IŞİD'e destek verdiğini öne sürerek, bu tezkereyle IŞİD'e verilen desteğin daha da arttırılacağını iddia etti. 

Grup üyeleri yaptıkları basın açıklamasının ardından, olaysız dağıldı. Çevik kuvvet ekipleri eylem nedeniyle meclis çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. 

Tahsin GÜNER-Muhammet BAYRAM/DHA

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir