Görüş Bildir
Haberler
TBF'de Şok İstifa!

TBF'de Şok İstifa!

Fatih
03.06.2014 - 21:09

TBF'de Şok İstifa!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy'un Haziran 2014 itibariyle görevinden ayrıldığını açıkladı.

Turgay Demirel, TBF’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, 2002′de Ali Özsoy ile TBF çatısı altında güçlü bir yönetim oluşturduklarını ve geride kalan 12 yıllık sürede, federasyonun özerk yapıya kavuşturulmasından itibaren sportif ve organizasyon anlamında birçok başarı elde ettiklerini belirtti.

Demirel, “Ali Özsoy, Türk basketbolunun bugün bulunduğu seviyeye ulaşması ve daha da ileriye yönelebilmesi için takım arkadaşlarıyla birlikte son derece özverili ve verimli çalışmalara imza attı. Ali Özsoy’a, 12 yıl süresince görevine olan bağlılığı, liderliği, yaratıcılığı, basketbol tutkusu için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Özsoy’a ailesiyle mutlu bir gelecek dileyen Demirel, şöyle devam etti:

“Ali, gelecekle ilgili kişisel planlarını ve ayrılma kararını bizimle bir süre önce paylaştı. Bununla birlikte, FIBA Avrupa Başkanlığı adaylık sürecinin eksiksiz olarak yürütülmesi ve bu süreçte TBF’nin her alanda yakaladığı ivmenin korunması için TBF kadrolarına liderlik etmeyi sürdürdü. Ali’ye çalışmaları ve katkıları için teşekkür ederken biliyorum ki, ihtiyaç duyduğumuzda her zaman yanımızda olacaktır.”

Eurobasket 2001 Organizasyon Komitesi Direktörü olarak 2000′de katıldığı TBF çatısı altında, 2002-2014 döneminde sırasıyla genel koordinatörlük, ligler direktörlüğü ve genel sekreterlik görevlerini üstlenen Ali Özsoy ise görevinden ayrılmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“2001 Avrupa Şampiyonası’nın ardından 2002 yılı başında katıldığım TBF’de, genel sekreterlik görevinden ayrılma vaktinin geldiğini düşünüyorum. TBF’nin bugün ulaşmış olduğu noktayı, mesleki yaşantımın en büyük ödüllerinden biri olarak görüyorum. Tüm bu süre zarfında sportif, pazarlama, sponsorluklar, tesisler, uluslararası ilişkiler gibi farklı alanlarda çalışma arkadaşlarım ile birlikte önemli başarılara imza attık. Bununla birlikte, sayın başkanımızın liderliği ve ortaya koyduğu vizyon ve bağlı bulunduğumuz resmi mercilerin etkin politikaları olmasaydı, bu denli başarılı olamazdık. Bu vesileyle, bana her zaman güvenen ve inanan sayın başkanımıza, başta yönetim kurulu olmak üzere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen tüm kurul üyelerine ve birlikte harikulade işler çıkardığımız TBF kadrolarına şükranlarımı sunuyorum.”

TBF’nin kalıcı bir üyesi olmanın kendisi için bir onur olduğunu da vurgulayan Özsoy, “TBF’nin, benim de katkı sağlamaya devam etmeyi umduğum önümüzdeki döneminde de Türk sporundaki ve basketbol dünyasındaki öncü duruşunu koruyarak, gelecek yıllarda da büyümeye devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

AMK Spor

Kaynak: http://amkspor.com/2014/06/03/tbfde-s...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın