Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Stalingrad'dan Hasılat Rekoru

Anasayfa > Gündem

Rusya Kültür Bakanı Vladimir Medinskiy, Rusya’da 2013 yılının en yüksek gişe hasılatı elde eden filminin, yönetmen Fedor Bobdarçuk’un “Stalingrad” adlı çalışmasının olduğunu açıkladı.

Medinskiy, “Rusya’da en yüksek gişe hasılatı elde eden ilk on arasında üç yerli film bulunuyor. Bunlar, “Stalingrad”, “Yılbaşı Ağaçları”-3 ve “17 Numaralı Efsane”dir. Bununla birlikte “Stalingrad”, Rusya’da toplam 1 milyar 672 milyon ruble (yaklaşık 50 milyon dolar) toplayarak ve tüm yabancı rakipleri geride bırakarak tarihin en yüksek gişe hasılatını elde eden filmi oldu.” dedi.

Bir diğer lider “Yılbaşı Ağaçları” filmini de özel olarak kaydeden Kültür Bakanı, “Yılbaşı Ağaçları, kesinlikle harika, candan ve aile filmidir.” yorumunda bulundu.

Geçen yıl yerel filmlerin sinemadaki payının önemli ölçüde arttığını ifade eden Medinskiy, “Geçen yıl gişe hasılatındaki payı yüzde 18 olarak gerçekleşti. Bu, son dört yılın en yüksek göstergesidir.” ifadesini kullandı.

Rusya Kültür Bakanı, 2013’te 40 filmin ve 400 belgeselin üretildiğini vurguladı.

Kaynak: http://turkish.ruvr.ru/
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?