Spotify Hack'lendi

 > 
44PAYLAŞIM

Spotify Hack'lendi

Spotify Hack'lendi

Spotify küçük çaplı bir siber saldırıya uğradı ve korsanlar çevrimiçi müzik servisinin milyonlarca kullanıcısından yalnızca bir tanesinin bilgilerini ele geçirmeyi başardı.

Spotify bugün, siber saldırıyla ilgili tüm kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. Firmanın teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Oskar Stål tarafından kaleme alınan e-postada, saldırının araştırıldığı ve hack’lenen kullanıcının ele geçirilen bilgileri arasında herhangi bir şifre, finansal veya ödeme bilgisi bulunmadığı belirtiliyor.

Stål, gerçekleştirdikleri araştırmanın ardından, bu olayın sonucu olarak kullanıcılar için herhangi bir artan risk bulunmadığını saptadıklarını fakat yine de önümüzdeki günlerde bazı Spotify kullanıcılarından kullanıcı adı ve şifrelerini tekrar girmelerini isteyeceklerini belirtti.

Spotify’ın saldırı sonrası aldığı en büyük önlem ise yepyeni bir Android uygulamasını Google Play üzerinden indirilmeye sunmak oldu. Otomatik olarak tüm Android kullanıcılarına güncelleme mesajı gönderiliyor. Uygulamayı yenilemek için, eski sürümün kaldırılması gerekiyor.

Uygulama tamamen yenilendiği için, çevrimdışı dinlenmek üzere indirilen tüm şarkıların yeniden indirilmesi gerekecek.

Spotify son olarak Android kullanıcılarına yeni uygulamayı Google Play harici hiçbir kaynaktan indirmemelerini tavsiye etti. Saldırıdan etkilenmeyen iOS ve Windows Phone kullanıcılarının ise herhangi bir işlem yapması gerekmiyor.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir