Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sonunda Gerçek mi Oluyor? Rus Bir Bilim İnsanı Ölümsüzlüğü Bulmuş Olabilir!

-

Ölümsüzlük bilim-kurgunun ve hayallerin her zaman en önemli unsurlarından biri olmuştur. Rus bir bilim insanının bu konuda söyleyeceği önemli şeyler var...

Kaynak: http://www.vice.com/en_uk/read/russian-s...

Bahsettiğimiz bilim insanının adı Anatoli Brouchkov.

Brouchkov, yaptığı bir takım çalışmalar sayesinde ölümsüzlüğü bulmuş olabileceğini belirten bir açıklama yaptı.

Peki neydi bu çalışmalar?

Aslında çok basit: Kendisi Sibirya buzullarına hapsolmuş olan 3,5 milyon yaşındaki bir bakteriyi bulmuş ve sonrasında bu bakteriyi kendi vücuduna enjekte etmiş.

Takip eden süreçte tam 2 yıldır bağışıklık sisteminin oldukça güçlendiğini belirtiyor Anatoli.

Bahse konu olan 3,5 milyon yaşındaki bakteri bir Bacillus F bakterisi. Anatoli, bu entekte etme işleminden sonra kendisini çok enerjik hissettiğini, daha sağlıklı olduğunu ve 2 yıldır grip bile olmadığını da ekliyor.

Bu konuda oldukça heyecanlı, ancak tedbiri de elden bırakmıyor.

"Çalışmalarımı daha da uzattım. Hala deneylere ihtiyaç var. Bu bakterinin yaşlanmayı nasıl önlediğini bulmak zorundayız, bilim böyle ilerlemeli. Bu canlıyı hayatta tutan ne ve bu bilgiyi kendi yararımıza nasıl kullanabiliriz?"

Bacillus F tipi bu bakteri 2009 yılında Sibirya buzullarında keşfedilen 3 antik bakteri türlerinden biri.

Keşfinden bu yana bilim insanları tarafından oldukça ilgi gösterilen bu bakteri türü, hayvanlara pek çok kere enjekte edildi. Farelerde yaşam süresini uzattığı ve doğum oranını artırdığı tespit edildi. İnsan hücreleri üzerinde de çalışmalar yürütülürken Brouchkov meydana çıktı ve direkt olarak bakteriyi kendisine enjekte etti.

Yine de iddiaların biraz uçuk olduğunu kabul etmek lazım.

Antik bir bakteri türü buluyorsun, kendine enjekte ediyorsun ve "Boom!", birdenbire ölümsüz oldun. Dolayısıyla iddialara şüpheyle yaklaşılıyor bilim dünyasında. 

Bakalım ilerleyen zamanlar neler gösterecek?

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pewpew

"her nefs bir gün ölümü tadacaktır" diyor Kuran'da, fakat bu bakteri sadece bağışıklık sistemini güçlendiriyor olabilir.

bahar-olmez

Her canlı bir gün ölümü tadacaktır bu yüzden böyle şeylere inanmayalım

beyza_kenar

Bende 2 yıldır grip bile olmadım şimdi bende mi ölümsüz oldum amk

tyfn-dmrc

Hiç yan çizmeyin amk alayımız aynı ateşte yanacaz işte , öyle götünü yiyim ayaklarına da girmeyin ölümsüzlük tutmaz , YANACAKSINIZZZZZZ asdfghjk :)))))))

aki-yume

İNŞALLAH YALANDIR

Görüş Bildir