Sokak Kedilerini Evlerine Alıp Çocukları Gibi Bakan Murat Amca ve Hatice Teyze'yi Mutlaka Tanımalısınız!

2.9bPAYLAŞIM

Dünya bazı güzel insanların hürmetine dönüyor ya hani, onlardan iki tanesi de Kütahya'da yaşayan emekli Murat Amca ve Hatice Teyze... Bu hikaye kalbinizi ısıtacak.

Kaynak: A. A.

Şu kedilerin insana verdiği huzuru ve mutluluğu sadece yaşayanlar bilir. Ancak her kedi sıcak bir eve sahip olacak kadar şanslı olamıyor.

Neyse ki içinde kocaman bir yürek taşıyan insanlar hala var da, sokaktaki yavrucaklara evlerini açıp ekmeklerini bölüşüyorlar. İşte şimdi sizi kocaman gönülleriyle kapılarını hatta sofralarını açan dünya tatlısı bir Amca ve Teyze ile tanıştıracağız.

Tanıştıralım efendim: Kütahya'da yaşayan dünya güzeli Gümüşçeyrek ailesi. Murat Amca 74, Hatice Teyze ise 64 yaşında. Hayatlarını değiştiren şey ise çöpün yanında bulunan bir karton!

8 yıl önce bir gün pencereden bakarken çöpün yanındaki karton dikkatlerini çekmiş. Gidip baktıklarında kartonun içinde terk edilmiş birkaç yavru kedi olduğunu görmüşler. Bir saniye bile tereddüt etmeden kedileri hemen alıp evlerine getirmişler.

Hemen şırınga ve biberon bulup anneleri olmayan minik kedilere süt vermeye başlamışlar. Ha bu arada kedilere isim de koymuşlar: Tekir, Kaşmir ve Sütbeyaz

Bu arada zamanla diğer sokak kedileri de Murat Amca ve Hatice Teyze'nin kapısında toplanmaya başlamış. Murat Amca onlara "Çocuklarımızın arkadaşları" diyor. Bu arkadaşların sayısı önce 10'muş, şu an 30 olmuş. Murat Amca hepsini, her gün kasaptan aldığı tavuk ve ciğer ile besliyor. Onlar da yemek saatini bilip kapıya geliyorlar.

"Evimizde diyelim ki kedilerimizden biri benim oturduğum yerde uyuyor, onu rahatsız etmemek için başka yere otururum."

Böyle bir sevgi işte Murat Amca'nın dudaklarından dökülen. Cümlesinin devamı da şöyle: "Biz bütün bunları Allah rızası için yapıyoruz. Bu şekilde mutlu oluyoruz. Eğer kediler aç kalırsa biz de yemek yiyemiyoruz, boğazımızdan geçmiyor. Biz bu hayvanları beslediğimiz için Allah bize o kadar yardım ediyor ki yokluk göstermiyor. Her işimiz rast gidiyor."

Murat Amca'dan sonra Hatice Teyze'nin kanser tedavisindeki en büyük destek, evdeki ve kapıdaki bu kediler.

Hatice Teyze şöyle diyor: "Sokaktan aldığımız yavru kedileri uzun süre ellerimle besledim, büyüttüm. Onlara çok alıştım. Kanser hastalığım vardı, bunlarla ilgilenmek bana iyi geliyor. Hastalığımı unutturuyorlar. Bizim bu şekilde kedilere baktığımızı bilenler kapımızın önüne yavru kedileri bırakıyor. Biz onları da alıp besleyip büyütüyoruz."

Ha bu arada, Murat Amca ve Hatice Teyze'nin baktığı iki de köpek var :)

Sokaktaki kedilerin üşümemesi için evinin önüne de barınak yaptırmış Murat Amca. Herkesin evinin önüne bir kap yemek ve su koyması durumunda şehirdeki kedilerin aç-susuz kalmayacağını da söylüyor.

Güzel yürekli Murat Amca ve Hatice Teyze, siz çok yaşayın! O güzel yürekleriniz dert tasa görmesin. Çok şanslısınız kedicikler!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ruveydaaydin

Dün buldum iş yerinin deposunda kartonların içinde annesi bırakmış gitmiş daha gözleri açılmamış bi bebek.Sabah erkenden veterinere gittim biberon aldım besledim şimdi kucağımda kendim doğursam bu kadar sevip ilgelenmem.Doğurmayı da düşünmüyoyum zaten

Gizli Kullanıcı

Hayvanları özellikle kedi ve köpekleri sevgililerine hediye alıp sonra kum masrafları, kum temizleme gibi şeyleri yapmaya üşenip, dışarı atanlar yüzünden, sokaklar kedi ve köpekle dolmaya başladı. Sözde herkes hayvansever.

bademlicikolatta

İnsanlık işte böyle birşey. güzel insanlar..

kafakirantazesimit

Binlerce kez kalpli öpücükler size , ne de güzel tatlı şeker ballı pamuklarsınız siz öyle 😃😍😘❤️😊😄😘

kafakirantazesimit

binlerce kez kalpli öpücükler size ne şeker pamuk güzel şeylersiniz siz öyle 😘😘😍☺️😊😃

Görüş Bildir