Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Size Bir Sır Verelim: Kendinizi Herkese Sevdirmek Zorunda Değilsiniz

 > 
11bPAYLAŞIM

Siz de herkesi sevmek zorunda değilsiniz.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/juliegerstein/it...

İnsan olmak zor zanaat. Özellikle çoğumuzun yaptığı gibi sevgi arayan bir insan olmak. Kendimizden yeni ve çarpık versiyonlar yaratıp onların içinde kaybolmamıza yol açabilir.

Ama size bir sır verelim.

Kendinizi herkese sevdirmek gibi bir vazifeniz yok. Bu yalnızca imkansız değil, aynı zamanda sizi yorup kendiniz gibi hissetmenizi engelleyen bir şey.

Sizin hayattaki vazifeniz kendinize dikkat etmek. Ve bunu yapmanıza engel olmayan ve hatta bu konuda sizi destekleyen insanlar bulmak.

Onları desteklemek de sizin vazifelerinizden biri.

Ama bu yaptıkları her şeyi onaylayıp, kabul etmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Karşınızdakilerden beklediğiniz sevgi, nezaket, söz ve davranışlar konusunda sizin de üzerinize düşeni yapmanız anlamına geliyor.

İncelik oldukça kıymetli görülse de, çoğu zaman sahte ve yorucudur. İçimizden gelen sesi susturduğu için bazen bizi yalancı durumuna düşürür.

Kendi hislerinizi görmezden gelmek duygusal yönden çok emek gerektirir. Bu da yorucudur.

Dikkatinizi, nazik olmak yerine doğru ve dürüst, bir yandan da hem kendinize hem de başkalarına karşı merhametli olmaya verin. Sahte incelik, merhametli olmak değildir.

İyi olmaya da odaklanın — kendinize ve başkalarına.

Herkes tarafından sevilmemek ve herkesi sevmemek bir sorun değil. Sevdiğiniz şeylerin ve insanların farkına varmak aslında gitgide kendinizi keşfetmeniz anlamına geliyor.

Neyi/kimi sevdiğinizi ya da sevmediğinizi idrak ederek kendinizi gerçekleştiriyorsunuz ve gerçek size dönüşüyorsunuz.

Ve bu oldukça iyi bir şey.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
goktug-h.

tşkler sprmn sr içn

Gizli Kullanıcı

Haters gonna hate misali.Psikopatça gelebilir ama artık beni seveni değil benden nefret edeni gördüğümde içimde zafer çığlıkları atıyorum ben.Nefret edilmeyi daha çok seviyorum.Böyle ne bileyim beni hırslandırıyorlar,yok onu yapamaz yok bunu yapamaz yapmaya teşvik ediyorlar,yapınca da öyle kalıyorlar ve onların o iğrenç bakışlarını izlemek hoşuma gidiyor.Ha seveni görünce de sevinmiyor muyum seviniyorum ama benden nefret eden insanlar,iyi ki varsınız,sayenizde verdiğiniz gazla buralara gelebildim,çoğalmanız dileğiyle...<33

katilice

bravo.. cok mantıklı

erlik

insnalar sevgiden çok ilgi müptelası. Bkz. sosyal medaya salakları. birkaç yüz kişi takip edecek diye canını tehlikeye atan mı ararsın ? Yoksa şekilden şekile giren mi? Bu aşk uğruna saksıyı fordlayan gördü bu ülke. Şaka bir yana. Kendiniz için yaşayın. Amacınız başkasının beğnisini kazanmak değil, kendinizi mutlu etmek olsun. Sen kendini mutlu etmediğin sürece, kimse seni mutlu edemez.

Gizli Kullanıcı

Ünlü düşünür Demet Akalınında dediği gibi: '' Seven sever sevmeyen çeker gider.'' :D

Görüş Bildir