Sıra Su ve Nefese Gelir mi? Nurettin Yıldız: 'Kahve, Ketçap ve Baharat Şehvet Uyandırır...'

 > 
4.6bPAYLAŞIM

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız yaptığı tuhaf açıklamalar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önce 6 yaşında çocukların evlenebileceği açıklaması ile büyük tartışmalara neden olan Yıldız'ın daha önce de kahve, ketçap ve baharatların şehvet uyandıracağını iddia ettiği bir video ortaya çıktı.

Nurettin Yıldız geçtiğimiz hafta asansörde halvet şartlarının oluşacağı yönünde bir açıklamada bulunmuştu.

Yıldız asansörü bir kadın ve bir erkeğin aynı anda kullanmasına yüzde yüz haram diyemiyorum diyerek 'Evet, çok geniş bir yelpazeden bakıp, esnek değerlendirmemiz halinde, bunun neresi halvet olur, kapısı kilitlenmiş bir ev değil bu da denebilir. Ama bir asansörün, mesela bir katta kilitlendiğini düşünürseniz, ki asansörde olabilen şeyler bunlar' ifadelerini kullanmıştı.

Yıldız, fetvasında şehvet uyandırabilecek gıdaları sıralamış ve insanları 'kahve, ketçap ve baharattan' uzak durmaları konusunda uyarmış...

'Baharatlı yiyecekler, aşırı et tüketimi, cinsel şehveti uyarıcı gazlı, kahve gibi çay gibi içecekler, kakaolu içecekler… Bunlar şehvet uyandırıcı şeylerdir.'

Yıldız'ın kullandığı ifadeler şu şekilde: "Mesela genç biri baharatlı yemesin, ketçaplı şeyler yemesin. Bunlar iç organlarımızı çabuk hareketlendirir. Kahveye dikkat etmelidir, gazlı içeceklere dikkat etmelidir. Et tüketimi tıpkı diyet hastaların kullandığı gibi olmalıdır. Ta ki evlenene kadar…"

İfadeler sosyal medyada tepkilere neden oldu. Öne çıkan yorumları sizler için derledik 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir