Şeyma Subaşı Komünist Propaganda mı Yapıyor?

148PAYLAŞIM

Bu bir Şeyma Subaşı yerme yazısı değildir. Vaktiyle Milli Güvenlik Kurulu ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın cevabını verdiği benzer bir soruyu başlık yaptık sadece.

2001 krizi öncesini hatırlayan pek kalmamıştır. Bankaların içi boşaltılmış yolsuzluk iddiaları ayyuka çıkmıştı. Televizyonlarda ise sosyetenin hayatı gözümüze gözümüze sokuluyordu.

O günlerde MİT’in bu programları yasaklattığı haberleri basına düştü. Bir anda televizyondan bu programlar çekildi. Yine daha sonradan öğrendiğimize göre SOSYETE kelimesinin kullanılmaması gazetecilere tebliğ edildi. Hatta yerine ''cemiyet hayatı'' kullanılmaya başlanmıştı.

Ve işin aslını Sedat Ergin’in yazısından öğrendik. MİT Müsteşarına göre bu programlar insanı komünist yapıyormuş.

Vay dedi birçokları… Halkımız bunlara öfkelenecek ve komünist olacak… Kimse o öfkeyi örgütleyemeyince yarısı AKP'li oldu 😅

Geldik günümüzde artık televolelerin yerini sosyal medya aldı. Kim nerede ne yapıyor hepsini sosyal medyada görüyoruz. Her türlü şatafat gözümüzün içine sokuluyor.

Instagram’da hayat bir başka yaşanıyor. Zevk-ü sefa içinde yaşanan hayatlar adeta gözümüzün içine sokuluyor. Partilerden partilere eğlencelerden eğlencelere koşuluyor.

Sadece önünden geçsek maaşımızın yarısını kaptıracağımız restoranlarda, hayatımızda ilk kez gördüğümüz yemekleri götüren fenomenler, az ünlüler ve ünlüler…

Hayalimizdeki hayatı yaşıyorlar belki de bu ikonlar ikoncanlar. Kerimcan Durmazlar, Danla Biliçler, Şeyma Subaşılar . Allah daha çok versin. Kimsenin malında mülkünde gözümüz yok. Ekonomik krizin nedeni de onlar değiller.

Peki gençler ve işsiz halkımız bunları görünce ne hissediyor? Öfke, kıskançlık ya da diğer duygular.

Şeyma Subaşı, kendisi ve kızı Melisa’nın yolculuk yapabilmesi için Mısırlı milyarder sevgilisinin özel jet bulamayınca bir yolcu uçağının tüm biletlerini satın alarak uçak kapattığını söyledi: “Özel jet bulamayınca tüm uçağı bizim için rezerve etti.”

Bu duygulardan öfke ağır basarsa ve iyi örgütlenirse ne olur? Belki de vaktiyle bu öfkenin örgütlenme ihtimali devlet ricalini rahatsız etti. Milli Güvenlik Kurulu'nda bile Televole konuşuldu ve bazı programlar yayından kaldırıldı.

Elbette hiçbir program ya da dijital mecraya yasak gelmesin. Herkes özgürce hayatını yaşasın. Çünkü gençlerin işsizliğinin nedeni Şeyma Subaşı değil!

Fakat işsiz, aç yoksul kesimlerin öfkesini de unutmayalım. Yoksul ve işsiz gençlerin biriktirdiği, içinde tutmak zorunda bırakıldığı, yaşamı boyunca taşıdığı öfke bir gün birilerine karabasan gibi çökerken başkalarına sabahın ilk güneşi gibi umut olarak doğacaktır.

Güneş yalnızca fenomenler, Influencerlar ve SOSYETE için parlayacaksa o Güneş’i söndürmek de tüm öfkeli yoksul işsiz gençlerin hakkı olacaktır.

Daha basit ve herkesin anlayacağı bir dille anlatalım: Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
misafirkullanici

Şeyma giller kimseyi kominist yapmaz aksine Şeyma gibi olmak için kırk takla atan kezolar, Pudracı ah bende akp yanaşıp 4 senede lüks arabalar alıp pudra çekerim hayali kuranlara dolu memleket. Bu ülkede rezil olmazsınız yaptığınız bütün rezilliklere bu memleketin insanları tarafından alkış ile takdir edilirsiniz bu toplumun büyük bir kesiminin ahlakı yok tek değeri paradır para için herşeyi yaparlar.

fotografirim

BU kişilerin sebep olmadığını yazmanız baya vatan hainliği sayılır. Para kimseye AİT olamaz. Kimsenin malında gözümüz yok mu? Herkesin karnını doyurmaya hayatta kalabilmeye ihtiyacı var ama o çantalara uçaklara ihtiyaç yok şaka mısınız siz? Bu bastırılmış pasif seviciliğiniz yüzünden asıl ülke bu halde işte. Asıl suçlu sizin gibi beyinler. O insanları pohpolayıp takip etmek yerine utandırıp, prim vermeyecek davranışlar sergilese bütün toplum. O zaman insan eşitliğini kendi eline alırsın. Bu kadar da basit ama beyni çalışan ve birlik beraberliği olan diğer insanların çıkarlarına da sahip çıkan bir TOPLUM YOK. SAYENİZDE!

brazian

Toplum şeyma gibilere kızıp zenginlere kızıp, herkesin eşit olduğu ve yönetenler tarafından adil olunan bir sistem kursa ne güzel olur diyecem... ama yaradılışımıza ters.

cengizkhan

Aga aptallığı tescilli bir halktan bahsediyoruz. Ütopya o.

dr.rock

Ahahaha, MİT müsteşarının açıklamaya bak "gözleri açılır, hak ararlar" diyor açık açık, bu kadar mı umutsuzdunuz olim

ser.ozatici

Lan bu ülkenin %60 ı komünistin ne olduğunu bilmez hatta bunları paylaşan influencerların da çoğu bilmez anlatamaz bile

Görüş Bildir