Şanlıurfa Belediye Başkanı Adını Mahyaya Yazdırdı!

 > 
235PAYLAŞIM
Şanlıurfa Belediye Başkanı Adını Mahyaya Yazdırdı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Dergah Camii'sinin minarelerinin arasına mahya olarak bilinen ışıklı yazı ile adını yazdırdı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Dergah Cami'nin minarelerinin arasına mahya olarak bilinen ışıklı yazı ile adını yazdırdı. Mahyada ayet ve hadisler yerine Celalettin Güvenç’in adını görenler tepki gösterdi.

Ramazan ayında camilerin iki minaresi arasına konulan ışıklı yazı olarak bilinen mahyada ayet ve hadisler yazılıyordu. Ancak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi mahyanın arkasına Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in adını yazdırdı. “Oruç Tut, Sıhhat Bul. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç Hayırlı Ramazanlar diler” şeklindeki mahya da tepkileri beraberinde getirdi.

ADINI MAHYAYA YAZDIRAN GÜVENÇ, DUYURANLARI ZALİM İLAN ETTİ

Sosyal medyada hızla yayılan mahya belediyeyi kızdırdı. Celalettin Güvenç’in takipçilerinde de tepki gelince Güvenç, takipçilerine cevap verdi. Güvenç, hadisin tamamının alınmadığını ileri sürerek konuyu sosyal medyada duyuranları zalim ilan ederek, zalimlere karşı mücadelesinin devam edeceğini yazdı. Önce kendisinden habersiz Kültür Daire Müdürlüğünün yazdırdığını duyuran Güvenç, ardından hadisin bütünlük içinde ele alınmadığını öne sürdü. Konunun çarpıtıldığını öne süren Güvenç, mahyada geçen ibarenin tamamını şu şekilde paylaştı: “Oruç tut sıhhat bul. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç hayırlı Ramazanlar diler.” Bunun üzerine tepkiler devam etti. Bir takipçi, “Hadis olduğunu Hz. Muhammed (SAV) yazarak vurgulanabilirdi. Ramazan kutlanacak bir sürü yer var.” diyerek başkanı eleştirdi. Başka bir twitter kullanıcısı ise “Her yerden gözüküyor. Yazık” diyerek tepkilerini dile getirdi.

TEPKİLER ÜZERİNE MAHYADAKİ İSİM KALDIRILDI

Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler üzerine kısa sürede mahyada yazılı olan belediye başkanının ismi kaldırıldı. Tepkiler üzerine “Oruç tut sıhhat bul. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç hayırlı Ramazanlar diler” şeklindeki mahya “Oruç tut, sıhhat bul. Hayırlı Ramazanlar” şeklinde değiştirildi. Ayrıca Celalettin Güvenç, Twitter’deki paylaşımlarını da sildi.

sondakika.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir