Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sağlık Problemlerinizi Çözecek 5 Yoga Pozisyonu

-

Hangi sağlık problemlerine hangi yoga pozisyonu iyi geliyor? Hazırladığımız bu liste sayesinde sağlık problemlerinizi yogayla çözün.

Garudasana Kartal Duruşu

Başlangıç seviyesindeki bu duruş konsantrasyon ve dengeyi iyileştirir. Aynı zamanda sırt kaslarını, omuzları ve dizleri güçlendirir.

Halasana Saban Duruşu

Başlangıç seviyesinde olan saban duruşunun vücut için birçok faydası bulunuyor. Bu pozisyon sırasında gerçekleştirilen diyafram hareketi bütün iç organları rahatlatır, sindirimi uyarır, kabızlığı azaltır, dalak ve böbrek üstü bezlerini canlandırır, pankreastaki insülin üretimini arttırır ve karaciğer ile böbreklerin işlevini iyileştirir. Bunun yanında karın kaslarını güçlendirir, sırttaki kas spazmlarını rahatlatır, omurga sinirlerini düzenler ve kan dolaşımını arttırır. Vücudun metabolik hızını dengeleyen tiroidi düzenler. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.

Garbhasana Rahim Duruşu

Orta seviye bir pozisyon olan rahim duruşu, böbrek üstü bezlerini düzenler ve zihni sakinleştirir. Karın bölgesindeki organları rahatlatır ve düzenler. Sindirim sistemini harekete geçirir ve iştahı arttırır. Aynı zamanda verdiği güven hissiyle duygusal sabitlik sağlar. Öfke kontrolü sorunu yaşayanlar bu duruşu düzenli olarak uygulayabilir.

Eka Pada Poorna Dhanurasana

Bu duruş karın bölgesindeki organları ve kasları rahatlatır. Karaciğer, pankreas, böbrekler ve böbrek üstü bezlerine iyi gelir.

Bakasana Turna Duruşu

İleri seviye olan turna duruşu sırt, kalça ve ayak kaslarını güçlendirir. Ayrıca kan akışını düzeltir ve karın-içi organlara yararlı bir baskı uygular.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir