Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Az Ama Öz Arkadaşı Olan Kişilerin Çok İyi Anlayacağı 15 Durum

1.6bPAYLAŞIM

Sosyal ilişkilerinde oldukça seçici, çevresinde birçok insan olmasına rağmen sadece birkaç kişi ile gerçekten yakın olmayı tercih eden kişiler, çoğu zaman asosyal ve soğuk olarak algılanırlar. Oysa durum pek de öyle değildir. 

İşte az sayıda ama sağlam arkadaşlara sahip kişilerin yakından tanıyacağı bazı durumlar;

1. Bu insanlar için 'arkadaşlık' sıradan bir şey değil, çok daha faklı ve özel bir kavramdır.

2. Kendilerine ait bir dünyaları vardır ve onun içine kafalarına uymayan kimseyi dahil etmezler.

Yargılamadan, art niyet aramadan, küçük hesapların peşinde koşmadan, tamamen dürüstlük ve samimiyet çerçevesinde gelişen ilişkiler kurmaya çalışırlar.

3. Enerjilerini, sırf daha kalabalık yaşamak adına başkalarının hatalarını görmezden gelmeye çalışarak, anlaşamadıkları insanlarla uyum sağlamaya çalışarak harcamazlar.

Bu sebeple herkesle kolay kolay arkadaşlık kuramazlar.

4. Gerekirse sahte bir kalabalık yerine kaliteli bir yalnızlığı tercih ederler.

5. Yüzeysellik ve yapmacıklıktan hoşlanmadıkları için sırf başkaları ile iyi geçinmek adına rol yapamazlar.

6. Yapmacık olamadıkları içinse çevreleri tarafından sürekli arkadaş canlısı olmadıkları yönünde eleştirilir, hayırsız, vefasız gibi sıfatlar ile nitelendirilirler.

Oysa bu durum, sadece yakın olmadıkları insanlara karşı takındıkları bir tavırdır. Hayata kendileri ile aynı pencereden bakabilen sayılı arkadaşlarını asla ihmal etmez, hangi durumda olursa olsunlar yardıma koşarlar.

7. Ve gerçekten arkadaşım diyebildikleri sınırlı sayıdaki insanlarla kardeşlik kadar yakın bir bağ kurabilirler.

Adeta aile olmak için kan bağına ihtiyaç olmadığının kanıtıdırlar.

8. Kimseye kolay kolay güvenemez, herkese içlerini döküp, dertlerini anlatmazlar. Sanki etraflarında, içini sadece yakın hissetiklerine gösterdikleri görünmez bir duvar vardır.

9. Her zorlukta arkadaşlarının yanında olacağını bildikleri için kendilerini daima güvende ve hayata karşı daha güçlü hissederler.

Birbirleri için ellerini beraber her taşın altına koyabilirler.

10. Diğer insanlara karşı oldukça mesafeliyken, arkadaşlarının yanında her zaman oldukları gibidirler. Her şeyi çekinmeden konuşabilir, içlerinden geldiği gibi davranabilirler.

Zamanla birbirlerini o kadar iyi tanırlar ki bir bakışla bile anlaşabilirler.

11. Bu insanlara hayatın tadını çıkarmak için az sayıdaki arkadaşları yeter de artar çünkü en anlamsız olay bile onlarla dünyanın en eğlenceli, en özel şeyi haline dönüşebilir.

12. Mesafeler onların dostluğuna engel değildir ancak yine de arkadaşlarından uzakta yapayalnız hissederler. Ne de olsa kimse arkadaşlarının yerini dolduramaz.

Yine de varlıklarını bilmek, arayıp seslerini duymak bile içlerinin ısınmasına yeter.

13. Hayalleri asla tek kişilik değildir. İlla ki ucundan kıyısından bu hayallerine arkadaşlarını da dahil ederler.

Çünkü her şey, dostları ile anlam kazanır.

14. Hayattaki en büyük zenginliğin arkadaşları olduğunu düşünür ve buna dünyadaki her şeyden daha çok kıymet verirler.

Öyle ki kendilerinden çok onlar mutlu olsun ister, üzülmemeleri için elinden geleni yaparlar.

15. Ve bu arkadaşlıklarını öyle sağlam inşa ederler ki bunu yıkmaya, zarar vermeye hiçbir güç yetemez.

Zaten çevrelerindeki az sayıdaki insana baktığınızda, arkadaşlıklarının uzun yıllara dayandığını ve ne olursa olsun bir ömür de süreceğini görürsünüz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
prettyfox

Bununla ilgili bir hikaye vardı anlatasım geldi: Adamın biri oğluna kaç dostu olduğunu sormuş. Oğlu çok fazla var diye cevap vermiş. Adam, oğluna "hayatta bir çok arkadaşın olabilir ama gerçek dostların sayısı bir elin parmaklarını geçmez." Çocuk, yok benimkinler gerçek dost falan diyince adam "gel senin dostları bir teste tutalım,demiş." Bir koyunu kesmişler çuvala koymuşlar. Gören koyun değil insan cesedi sanır. Çocuk sırtlanmış çuvalı gitmiş tüm arkadaşlarına çuvalı görünce daha ağzını bile açmadan tüm dostları kapıyı yüzüne kapatmış. Çocuk, eve dönmüş haklıymışsın baba demiş. "Daha bitmedi şimdi çuvalı benim dostuma götür." Çocuk tekrar sırtlanmış çuvalı. Çalmış kapıyı, babasının dostu açmış kapıyı. Bir çocuğa bir çuvala bakmış sonra almış çocuğu içeri. Çuvalı bahçeye gömmüş üzerine de sarımsak ekmiş belli olmasın diye.

prettyfox

Çocuk, babasının karşısına geçmiş haklıymışsın seninki gerçek dostmuş demiş. Ama babası yine durdurmuş. "Son bir şey var. Yine git dostumun kapısını çal. Babamın bir mesajı var de yüzüne tokat at." Çocuk şaşırmış. Utana sıkıla gitmiş adamın kapısına babasının dediği gibi atmış tokadı adam biraz şaşırmış sonra toparlanmış "O babana deki biz sarımsak tarlasını bir tokada satmayız,demiş."

sawmeleki

5.deki kız kim ya tanıyan varsa yazsın adını

ismimibaskasialmis

Ne yazık ki aynı durumdayım. İyi bir durum oldugunu düşünmüyorum ve önermiyorum.

jamesreis

Direk beni anlatmış

akustik-kadin

15😟

Görüş Bildir