Rasim Öztekin 'Kadın Komedyen Dünyada Çok Yoktur Dedi' ve Ekledi: 'Sarhoşluğu da İtici Gelir'

 > -
Abone ol

Alev Gürsoy'un sorularını yanıtlayan sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin dünyada kadın komedyen olmadığını söyledi. 'Kadının sarhoşluğu da insana itici gelir ama erkeğin sarhoşluğu komiktir' ifadesini de kullanan Öztekin sosyal medyanın gündemine oturdu.

Posta'dan Alev Gürsoy Cinmen'e konuşan Öztekin, bugünün Türkiye'sinde insanları güldürmenin kolay olmadığını belirterek, "Güldürmek zaten normal şartlarda da zordur. Ama dram düzdür. Ağlanacak şeye herkes ağlar. Komedinin bir matematiği var, zaten zordur" dedi.

Öztekin, 'Erkek egemenliği komedide de var. Kadın komedyen neden az?' sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Kadınlar çok eğitimli, çok zeki, çok ama çok başarılı. Ama komedi olayı biraz farklı. Dünyada da kadın komedyen çok yoktur. Tanınmış komedyenlerin hepsi erkektir. Bu sadece bizim topluma mahsus bir şey değil. Normal hayatta da zaten komik olan erkektir. Kadının sarhoşluğu da insana itici gelir. Ama erkeğin sarhoşluğu komiktir. ‘Kıro' bir erkek komiktir ama ‘kıro' bir kadın komik değildir. Komik olaylar hep erkeklere mal edilmiştir. Erkeğin yaşadıkları komediye daha müsaittir."

'Neyin kavgasını yaptıklarını anlamadım'

Son zamanlarda gündemde olan promosyonlu bilet uygulamasına da değinen Öztekin şöyle konuştu:

"Neyin kavgasını yaptıklarını anlamadım. Biri 'Patlamış mısırla beraber bilet verelim' diyor, öteki 'Hayır patlamış mısıra vereceğine bana ver' diyor. Ben yapımcı değil, oyuncuyum. Yapımcıya karşıyım ben. İşçi işveren ilişkisi gibi. Çok suni bir kavga. Resmen kayıkçı kavgası."

Öztekin'in röportajı sosyal meydanın gündeminde👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir