Görüş Bildir

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Prof. Dr. Aktay; Pervari de HDP’ye Yüklendi

Anasayfa
 > Gündem

Prof. Dr Yasin Aktay HDP’ye eşcinsel adayları üzerinden yüklenerek "Müslüman halkın erkek erkeğe evliliği onaylaması mümkün değildir" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Ak Parti Milletvekili adayı Prof. Dr. Yasin Aktay Pervari de sürdürdüğü seçim çalışmalarında pervarilere hitaben yaptığı konuşmada HDP’nin esçinsel adaylarına atıfta bulunarak'Müslüman halkın erkek erkeğe evliliği onaylaması mümkün değildir' dedi.

Kendi parti listesinde de Ermeni, Alevi ve birçok farklı kesimden aday olduğunu ve AK Parti bu ülkede yaşayan bütün kesimlerin partisi olduğunu anlatan Aktay,

'Ama sen biz Kürtler deyip bütün listeni Kürtlerin kabul edemeyeceği başka unsurlarla doldurursan bir kere sana sorarlar sen kimsin. Hele sen bir Müslüman evladısın Kürtler Müslümandır ve Müslümanların listesinde 3 tane eşcinsel insan varsa, erkeklerle erkeklerin evliliğini savunan insan varsa ben sana sorarım sen kimsin. Sen bizden değilsin biz böyle erkek erkeğe evliliği tanımıyoruz. Böyle bir şeyi kabul edecek bir Kürt de tanımıyorum. Türk Devleti Kürtleri asimile etti diyorlardı ama bundan daha büyük asimilasyon olamaz. Kürdün inancını ve dilini başka bir şeye dönüştürdün ve şimdi Kürdün cinsiyetini de mi değiştireceksiniz? Bir defa Kürt halkı Müslüman bir halktır. Müslüman halkın erkek erkeğe evliliği onaylaması mümkün değildir.' Dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?