PFDK'dan Aysal'a Kötü Haber

 > -
PFDK'dan Aysal'a Kötü Haber

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Ünal Aysal için verilen cezaya yapılan itirazı reddetti.

iŞTE PFDK kararı;

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 18.10.2014 tarih ve 21 sayılı olağanüstü toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

GALATASARAY A.Ş. vekillerinin kulüp başkanı ÜNAL AYSAL hakkında, sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle Hukuk Müşavirliği tarafından FDT'nin 82. Ve 83. Maddesi uyarınca konulan idari tedbirin kaldırılmasına ilişkin talebinin incelenmesi sonucunda, idari tedbirin kaldırılmasını isteyen kulüp vekillerinin, şimdiye kadar sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle yapılan disiplin soruşturmalarında Hukuk Müşavirliğince tedbirsiz sevk yapıldığı somut olayda ise sevk işleminin tedbirli yapıldığı bu nedenle bu işlemin hukuki olmadığından bahisle tedbirin kaldırılmasını talep ettiği saptanmıştır.

FDT'nin 82. Ve 83. Maddeleri TFF Hukuk Müşavirliği'nin idari tedbir koyma hususunda yetkili ve görevli olduğunu belirtmektedir. Tedbirin kaldırılmasını isteyen kulüp vekilleri idari tedbirin kaldırılmasını gerektirecek bir hukuki neden, delil ve savunma sunmamıştır.

Açıklanan nedenlerle talebin reddi ile idari tedbirin devamına karar verilmiştir.

  • Skorer
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranTFFÜnal Aysalfutbol
Görüş Bildir