Patlama Sonrası Sosyal Medya Nefret Söylemiyle Dolarken Tüm İyi Niyetleri Altında Toplayan Tek Tweet

 > -
Abone ol

10 Ekim 2015 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük saldırısı gerçekleşti ve 100'ün üzerinde insanımız hayatını kaybetti, yüzlerce insanımız yaralandı. Toplumumuz acısını yaşarken sosyal medyada  nefret söylemi had safhaya ulaştı ve hayatını kaybeden insanlara hakaret eden insanlıktan çıkmış bir güruh peydah oldu. Her tweet, facebook, içerik altında insanlar nefret söylemleriyle ölen insanlara hakaretler savurmaya kalktı. ''oh olsun'' diyecek insanlar bile oldu.

Bu vicdansızlara rağmen hala bu ülkeden ülke insanından umudumuzu yitirmedik. Bir genç sanatçının #BarışKazanacak tweetinin altında yine kendi gibi genç ve hatta çocuk diyebileceğimiz yaştaki kitlesinin bir iki istisna hariç neredeyse tamamı tüm iyi niyetleriyle ''inşallah'' dedi. Umudumuz olan çocuk ve gençlerin barış için iyi temennilerde bulunacağı ve inşa edeceği güzel yarınlara

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
iremoy

Oğuzhan Koç Fan Club

menemen

cok daha iyi galeriler varken bunu mu yayınladınız ne diyim saolun

bootstrap

Farklı bir şey çıkacak sandım "İnşallah"ları toplayıp galeri yapmışsınız.

razfatihdiktas

Barış savaşla kazanılır demişler

yolcum

Memlekette savaş mı var ki barış kazansın gerizekalılar.. Bu memlekette "Terör" var, terörist var.. Barış diyecek kadar beyniniz çalışıyorsa, " Pkk silah bıraksın, Terör Bitsin" diyebilirseniz o zaman memlekete zaten huzurda gelir, barışta gelir.. Lafa bak. Barışmış.. Sizin terörü, teröristi koruma zihniyetinizi sevsinler... Safız ya yedik bizde..

Görüş Bildir