Görüş Bildir
Haberler
Öyle Bir Şey Yaptı Ki Cemaat Arttı

Öyle Bir Şey Yaptı Ki Cemaat Arttı

Efelerin Efesi
24.06.2014 - 11:57 Son Güncelleme: 24.06.2014 - 12:46

Öyle Bir Şey Yaptı Ki Cemaat Arttı

Rize'nin Sütlüce köyü Merkez Camisi'ne, yaşlıların ve engellilerin daha rahat çıkabilmesi için asansör yaptırılınca cemaat arttı.

Köy Muhtarı Ercan Koyuncu, üç katlı caminin giriş katının çocuklar için yaz kuran kursu olarak kullanıldığını, cemaatin vaaz ve namaz için üst katlara çıkması gerektiğini, yaşlılar ve engellilerin merdivenleri kullanmakta güçlük çektiğini söyledi.

Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Hilmi Öksüz'ün köylerinden olduğunu, Öksüz köye geldiğinde kendisine caminin eksiklerini anlattıklarını ifade eden Koyuncu, 'Bunun üzerine Başkanımız caminin eksiklerinin giderilmesi için yaklaşık 1 milyon lira yardımda bulundu. Bu parayla camimizin çevre düzenlemesini, avlusunu yaptırdık, morg ve diğer eksiklerini tamamladık. Başkanımız, bir ayağının sakat olması dolayısıyla camimize asansör de yaptırdı. Kendisinden Allah razı olsun' dedi.

'Diğer camilerin cemaati de buraya geldi'

Asansör sayesinde engelliler ile yaşlıların camiye rahat şekilde çıkabildiğini kaydeden Koyuncu, 'Köyümüzde 5 cami var ancak yaşlı ve engelliler en çok bizim camiyi tercih ediyor. Diğer camilerin cemaati de buraya geldi. Cemaatimiz arttı' dedi.

Caminin imamı Şahiddin Altun ise asansörü ihtiyacı olanların kullandığını belirterek, 'Yaşlılarımız merdivenler nedeniyle camiye girip çıkmakta zorlanıyordu. Onlar için çok güzel bir hizmet oldu' diye konuştu.

(AA)

Kaynak: http://www.trtturk.com/haber/oyle-bir...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam