Görüş Bildir

ALES/2 Sonuçları Açıklandı Mı? ALES Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayınlandı!

Anasayfa > Güncel

ÖSYM tarafından düzenlenen ALES, dün yurt genelinde gerçekleştirildi. Yılda üç kez düzenlenen ALES’e, akademik kariyer yapmak isteyen öğrenciler katılıyor. ÖSYM, dün gerçekleştirilen ALES/2 sınavı sonrasında soru kitapçığı ve ALES cevap anahtarını da açıkladı. Sınava katılan öğrenciler, ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte ÖSYM sınav takvimine göre ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih…

Akademik kariyer amacıyla düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 19 Eylül Pazar günü tüm yurt genelinde gerçekleşti. Yüz binlerce adayın katıldığı ALES sınavı, yıldız üç kez düzenleniyor. İkinci düzenlenen ALES sınavının üçüncüsü ise 21 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin sınav takvimine göre ALES/2 sınav sonuçları, 14 Ekim tarihinde duyurulacak.

ALES SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

ÖSYM, dün tamamlanan ALES sınavının soru kitapçığını ve cevap anahtarını açıkladı. 

ÖSYM’den yapılan açıklama şu şekilde;

19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/2) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 19 Eylül 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

ALES CEVAP ANAHTARI

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?