Olsa da Yesek! Hazır Olarak Satılsa Herkesin Bayılarak Alacağı 13 Muhteşem Yiyecek

2bPAYLAŞIM

Yemek yemek herhalde çoğumuzun kendini en mutlu hissettiği anlardan bir tanesi. Bazı yiyecekler var ki dışarıda satılmıyor ya da kendi başına bir yemek olacak kadar ağırlık kazanmamış. Halbuki baş rolü, çoğu yemekten daha çok hakedenler var aralarında. Mesela bu aşağıdaki yiyecekler hazır olarak satılsa almaz mısınız? Kesin en az üç tanesi için "Aaa evet ya" diyeceksiniz. Hadi buyrun sofraya...

1. "Tadına bakıyorum" gerekçesi ile parmakla dalmalık kek hamuru

"Şekeri iyi mi?" "Unu çok mu olmuş?" diye diye koca bir kabı parmak bandırmak suretiyle bitirmek mümkün. Yapanlar, yapmayanlara bunun zevkini anlatabilir.

2. Bir ekmeği bandırarak yemelik salata suyu

Bakın, masada hangi muhteşem yemek olursa olsun salatanın suyu o sofranın assolistidir. Herhalde dünyadaki hiçbir tat, salata suyuna ekmek bandıran insanın yaşadığı mutluluğu veremez.

3. Televizyon seyrederken ekmeğin arasına koyup yemelik kıymalı yemek harcı

Anneler karnıyarık gibi yemekler yaptıklarında çocuklarına mutlaka küçük bir ekmek arasına bu harçtan koyup verirdi. Yıllarca sırf bunu ekmek arası yapıp satan bir sektör olmamasına anlam veremeyenlerdenseniz böyle buyrun.

4. Tamamından hoşlanmayanlar için sadece yoğurt kaymağı

Bazı insanlar nedense yoğurdun sadece kaymağını yer bırakır ya da ilk önce o kısımdan başlar. Açıkçası belki de yoğurdun sadece kaymağını satsalar, epeyce müşteri kazanabilirlerdi.

5. Tablaya dökülmüş bol bol simit susamı

Keşke simitçiye gidip "Abi bana ordan dökük susam versene" diyerek parasını uzatabileceğimiz bir hayatımız olsaydı. Belki istesek simitçi susamları verir ama önemli olan bunun normal simit gibi satılabilir bir şey olması.

6. Dibini sıyırtmalık puding tenceresi

Arkadaşlar, gelin bir konuda birleşelim: Hepimiz puding tenceresi sıyırmaya bayılıyoruz. Hatta kaselere konup buzdolabında bekletilen pudinglerden bile daha lezzetlidir bu iş. O yüzden pastanaler ve restoranlar, puding yaptıkları tencereleri satılığa çıkartsınlar da gönlümüzce eğlenelim!

7. İçtikten sonra fincanın sonunda kalan kahve telvesi

Bu işin meraklısı da çok. Hatta kimisi kahveyi sırf telvesinden bir tutam ağzına atabilmek için içiyor. O yüzden kahve dükkanları bir an evvel kahve telvesi de satmaya başlamalı!

8. Bağımsızlığını ilan edip ana yemek olarak tüketilmesi gereken köz domates ve biber

Dışarıda kebap yediğiniz zaman yanında köz domates ve biberi görünce sevinmiyor musunuz? Seviniyorsunuz, biliyorum. Öyle ki, bazen insan sadece bunları yemek istiyor. Şu halde bu közler garnitür olmaktan çıkartılıp ana yemek olarak derhal satılmalı!

9. Bittikten sonra emmelik haşlanmış mısır koçanı

Tuhaf zevklerimiz olduğunu artık tartışmayalım lütfen. Şurda biz bizeyiz, rahat olun. Canınız bazen haşlanmış mısırın koçanını emmek istemiyor mu? Evet eveeeet... Başkası yemiş olmayacak da mısırlar üstünden sıyrılmış olacak, o zaman alınır işte.

10. Kremalı bisküvinin yapıştırıcı etki sağlayan kreması

Sırf bunu yemek isteyenler, kilolarca kremalı bisküvi alıp sadece ortasını yemek suretiyle bir dolu bisküviyi heder etti yıllarca. Burdan yetkililere sesleniyorum: Parası neyse verecez, derhal şu kremayı ayrı satın!

11. Biber dolmasının sadece içi

Biber dolması kendi başına şahane bir şey, tamam kabul. Ama onu bu kadar şahane yapan da içindeki pişmiş malzeme. Mesela bir biber dolması piştikten sonra içi ayrılarak satılsa ne kadar da muhteşem olmaz mı?

12. Pastanın tam ortasında bulunan, kaşıkla dalmalık pasta kreması

Hemen "krem şanti al" diye atlayacak olanlar için söyleyeyim, bu başka bir şey. İnsan bazen sadece bu kremayı yemek isteyebilir dostlar. Pastacılar bu olaya bi el atsın!

13. Karpuzu kestikten sonra ilk dalınan bölge olan göbek kısmı

Karpuzun göbeği bir ganimettir, herkes kendine saklar. Ve unutmayın eğer birisi size karpuz göbeği ikram ediyorsa çok değerli bir kişisiniz demektir. Bu yüzden sadece karpuzun göbek kısmı satın alınarak evlilik teklifi bile yapılabilir.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adyoksunu

9. yu apan tek ben değilmiim lan

katilicee

Telve yiyen? Kahve bildiğin? Onu yiyen var? Düşününce bile kusasım geldi. Gerçi ben kahve sevmiyorum ondandır :D

seyda-yilmaz9

<3 13 <3

marilynn

13-her yaptığımda ev halkından tehditler almama rağmen vazgeçilmez hobimdir :))

constark

emmelik haşlanmış mısır kocanı :D :D

Görüş Bildir