Ölen Sahibini Aylardır Hastane Önünde Bekleyen Negão'nun Hikayesi İçinizi Parçalayacak!

-

Sadakat dediğimiz şey, bundan başka bir şey olamazdı. Hayatımız boyunca yaşadığımız her şey geçicidir, fakat bir köpeğin sadakati ve sevgisi sonuna kadar dayanır. The Dodo derlemiş, sizler için düzenledik...

Kaynak: https://www.thedodo.com/loyal-dog-still-...

Negão adındaki bu güzel dostumuz, aylar evvel şu hayatta en değer verdiği insanı kaybetti. Üzücü yanı şu ki; o bunun farkında değil...

Bu dünya güzeli, Brezilya'da Santa Catarina'ya bağlı Ruth Cardoso Hastanesi'nin bahçesinde yaklaşık 8 aydır nöbet tutuyor.

Her şey geçtiğimiz yıl, Negão'nun sahibi olan evsiz adamın hastalanıp, hastaneye kaldırılmasıyla başladı.

Negão, ambulansın arkasından koşarak hastaneye kadar sahibini takip etti ve sahibinin içeriye sedye ile götürülüşüne şahit oldu. Sahibi, ölümcül bir enfeksiyon kaptığı için kurtarılamadı.

Negão ise, bir daha hiç gelmeyecek olan sahibini beklemeye başladı.

Sahibinin vefat ettiğini bilmediği için günlerce, haftalarca hatta ve hatta aylarca hastanenin önünden ayrılmadı. Hayatta tek değer verdiği kişiyi, tek arkadaşını görmeyi ve kavuşacakları anı bekliyordu. 

Hastane çalışanlarının Negão'yu fark etmesi uzun sürmedi. Ambulans ne zaman hastanenin önüne gelse, içerisindeki hastanın sahibi olduğu düşünerek ambulansın yanına koşuyor.

Hastanenin bahçesinden ayrılmak istemiyor.

Hastane çalışanları Negão'nun durumuna fazlasıyla üzülüyorlar. Yemeğini, suyunu ve kalacak yerini hastane bahçesinde temin ederek en azından biraz rahatlamasını sağlamaya çalışıyorlar. Hatta iki kere sahiplendirildiği, fakat yine kaçıp hastanenin bahçesine geldiği söyleniyor.

Hastane çalışanları ise Negão'yu uzaklaştırmanın mümkün olmadığını anladıkları için, farklı bir yöntem izlemeye karar vermişler. Bir veterinerin desteğini alarak Negão'nun sağlık kontrollerini yaptırmışlar. Artık günlük düzenli yürüyüşlere de götürülüyor.

Negão belki hayatında yaşayabileceği en kötü günleri yaşadı, fakat şu an emin ellerde ve o kocaman kalbiyle herkese sadakatin ne demek olduğunu gösterdi.

Hastane çalışanlarından biri "Gitmek isterse de kalmak isterse de karar  Negão'ya ait. Burada kaldığı sürece ona çok iyi bakacağız ve ihtiyaç duyduğu her şey sağlayacağız. Ona ihtiyaç duyduğu sevgiyi bir vereceğiz." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aslylmz

içim parçalandı ağlamamak elde değil

almedakarabulut

Ben de kedim Thoması 2 yıldır kaybetmeme rağmen ben de bu köpek gibiyim gelmesini bekliyorum

hasan-mert-aktas

Hayatıma girip çıkan biçok gereksiz insanın varlığına böyle bi köpeği tercih ederdim.

turtles-can-fly

kimse köpeğe sahibinin öldüğünü söylememiş mi ?

semih-kokacya

nasıl anlasın biraz düşünde yaz

babahakki

Canım benim, nasıl da boynunu yere eğmiş, mazmut mazmut bakıyo :(

Görüş Bildir