Görüş Bildir
Haberler
Nintendo, Yeni 3DS Modellerini Duyurdu

Nintendo, Yeni 3DS Modellerini Duyurdu

nazli yüzüak
30.08.2014 - 10:23 Son Güncelleme: 30.08.2014 - 11:27

Bugüne kadar çıkarmış olduğu tüm el konsollarını belirli aralıklarla farklı şekillere sokmuş olan Nintendo, 3DS konsoluna yönelik en ciddi değişimi gerçekleştirmeye hazırlanıyor

 “New 3DS” ve “New 3DS XL” olarak isimlendirilen yeni 3DS modelleri, yüzeysel dokunuşların çok daha ötesinde geliştirmelerle karşımıza çıkacak.

3DS konsolu çıktığı günden bu yana oldukça başarılı satış rakamları yakalamış olsa da, özellikle tek analog çubuğa sahip olması nedeniyle fazlasıyla eleştirilmişti. Bir süre sonra ikinci analog çubuğu takılabilir parça olarak piyasaya sürdüler ancak kullanıcılar için bu doğru çözüm değildi. Nintendo, sonunda eleştirilere kulak vermiş ve yeni 3DS modeli ile birlikte ikinci analog çubuğu cihaza eklemiş. “C-Stick” ismi verilen bu yeni çubuk, cihazın sağ tarafında yer alıyor ve normal çubuğa göre çok daha küçük bir boyuta sahip.

Yeni 3DS’e eklenen tuşlar bununla sınırlı değil. Cihazın omuz bölgesinde yer alan tuş sayısı ikiden dörde çıkarılmış. Yan yana olarak yerleştirilen bu tuşlar, özellikle ikinci analog çubuğun kullanıldığı zamanlarda parmakların rahatlıkla ulaşabileceği şekilde ayarlanmış.Fiziksel değişimlerin yanında yazılımsal geliştirmeleri de bulunuyor yeni 3DS’in. Önceki versiyona göre işlemci hızı artırılan cihaz, ayrıca üç boyut özelliğinde de daha yetenekli olacak. İzleme açısının daha geniş olacağını ve bulanıklaşma efektinin çok daha az olacağını iddia ediyor Nintendo. Bütün bunların yanında micro SD kart desteğinin ve daha uzun ömürlü bir bataryanın da eklendiğini belirtelim.

Yeni 3DS ve 3DS XL, 11 Ekim’de Japonya’da piyasaya sürülecek. Amerika ve Avrupa için çıkış tarihi henüz netleşmemekle birlikte bu sene çıkmayacağı kesin olarak açıklandı.

Kaynak: http://www.log.com.tr/nintendo-yeni-3...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın