Ne Krizi? İstanbul'da Gecesi 20 Bin Euro'ya Otel Açılıyor

 > 
12PAYLAŞIM

Ne Krizi? İstanbul'da Gecesi 20 Bin Euro'ya Otel Açılıyor

Ne Krizi? İstanbul'da Gecesi 20 Bin Euro'ya Otel Açılıyor

ABD’li Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, Türk ekonomisinde son dönemde yaşanan, liradaki değer kaybı ve yatırımcı güvenindeki düşüş gibi gelişmelere karşın, otel inşaatlarının patlama yaptığını, 75 yeni otel projesinin de yapım aşamasına geldiğini yazdı.

EKONOMİ SERVİSİ

WSJ, ‘Ne krizi? Türkiye’de otelciler atakta’ başlıklı haberinde Türk turizmine yatırım yapan yabancıların agresif büyüme beklentilerini aktardı. Hilton grubu üst düzey yöneticilerinden Patrick Fitzgibbon, WSJ’ye Türkiye’deki portföylerini 2’ye katlamak istediklerini söyledi. Bomonti’de ocakta Hilton tarafından İstanbul’un en büyük otelinin açıldığını hatırlatan WSJ, 2007’de Türkiye’de 10 otele sahip olan Hilton’un bu rakamı şu an itibariyle 24’e çıkardığını belirtti.

Çalkantı turizmi etkilemedi

WSJ diğer lüks otellerden de örnekler verdi. Zorlu Center’daki Raffles Otel temmuzda açıldığında kral dairesinin gecelik 20 bin euro olacağını yazan WSJ, Türkiye’deki otel yöneticilerinin, son dönemde yaşanan çalkalantıların turizmi pek etkilemediği görüşünü de aktardı.

Starwoods grubunun temmuzda Nişantaşı’nda ilk St. Regis otelini açacağını belirten WSJ, bu otelde yabancı dil bilen 16 ‘uşağın’ konuklar için 24 saat hazır bekletileceğini kaydetti.

Kriz Kahini kötümser...

Adı Kriz Kahini’ne çıkan ABD’li ekonomist Nouriel Roubini’nin araştırma şirketi Roubini Global, bu yıl Türkiye için kötümser.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir