Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mutlaka Sizin de Aklınıza Takılmıştır: Kadınlar Memelerine Neden Silikon Taktırır?

234PAYLAŞIM

Neden kadınlar memelerine silikon taktırıyor?

Ameliyat olmanın birçok kişiyi korkuttuğu günümüzde neden kadınlar bile isteye bıçak altına yatmak istiyor?

Bunun mantıklı bir açıklamasının olup olmadığına gelin hep birlikte bakalım...

Öncelikle meme implantının ne olduğuna bir bakalım: Kendisi dışı silikon kaplı, içi ise serum fizyolojik ya da silikon karışımlı jelle dolu olan bir yapı.

Silikon implantların birçok çeşidi var. İmplantlar genellikle kas dokusunun arkasına konuluyor.

Silikon implantı, memelerin boyutlarının birbirinin farklı olmasından tutun da kanserden dolayı memeleri alınmış kadınlara kadar birçok insan tarafından tercih ediyor.

Fakat implantın en çok tercih edilmesinin sebebi estetik amaçlı. Yani fiziksel herhangi bir rahatsızlıkları olmamasına rağmen memelerini büyütmek isteyen kadınlar.

Peki kadınlar estetik kaygıdan dolayı neden bir kadın göğüslerini büyütmek istiyor?

Küçük memeli kadınların memelerine silikon taktırmalarındaki en büyük sebep ilgi duydukları cinse karşı daha seksi ve çekici görünebilmek.

Yani kozmetik amaçlı memelerine implant taktıran kadınlar vücutlarının normal görünümüne kavuştuklarının düşündükleri için benlik saygıları ve özgüvenleri artıyor.

Danimarka'da yapılan bir araştırmada silikon implant yaptıran kadınların %8'nin psikiyatrik geçmişleri olduğu görülüyor.

Peki memelerine silikon taktırmış bir kadının bu konu hakkındaki düşüncelerini hiç merak ettiniz mi?

23 yaşındaki Giulie'nin memeleri sütyenlerde en küçük göğüs ölçüsünü ifade eden ''A Kup''tan bile daha küçükmüş. Ameliyat sonrasında ''C Kup''a çıkmış.

Giulie, ameliyat için yaklaşık dört bin dolar harcamış.

Sütyenini hiçbir durumda çıkaramaması onu komplekse sokmuş. Kompleksi öyle ileri bir durum almış ki buluşmaya çıktığı erkeklerin onu bir daha aramamasını memelerinin küçüklüğüne bağlamaya başlamış.

Kendine olan güvenini memelerine silikon yaptırmakta bulan Giulie, ameliyattan sonra bir süre kollarını hareket etmekte zorlanmış ve güçlü ağrı kesiciler kullanmış.

Nihayet iyileştiğinde kaybolan öz güveni yerine gelmiş. Yine de memelerinde yabancı bir madde taşıyan Giulie, dokunduğunda silikonları hissediyor.

Erkeklerin büyük meme sevdiğinden her koşulda emin olan Giulie, memelerin gerçek ya da sahte olmasının onlar için bir şey ifade etmediğini savunuyor. Memelerinin dışarıdan silikon olduğunun anlaşılması da onun için sorun ifade etmiyor. Tek istediği şey büyük olmaları!

Peki sizce kadınları bıçak altına yatmaya iten şey toplumun bilinçaltımızdaki etkisi mi?

Evet
Hayır
Kararsızım

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kadr

kadının kendini cinsel obje olarak yansıtmasından falan değil beğenilme arzusundandır bu. bunu fırsat bilip sapıklıgınızı kadınlara yıkmayın dötoşlar :d örneğin burun estetiği ne ise buda aynı psikolojik sebebe dayanır

ufukdiyo

Kişilik değil de dişilik önemli diyorsanız yaptırın.

brb666

Erkekleri kas çalışmaya iten de bu değil mi, özgüven, kendini kadınlara beğendirme çabası ne dersen de. Gelip burda cinsiyetçilik yapmayın.

brb666

Düzenli spor ile günde 1.5 saat kol/göğüs kası çalışmak arasında fark var

jmiryo

Aslında bu da erkeklerin bnm ki küçük sendromu, saplantısı gibi bir şey heralde, gibi yani, öyle geldi bana...

ceren-velioglu

bir insanin sürekli olarak herhangi bir fiziksel özelliğiyle dalga geçildiği zaman o kişide istemsiz bir kompleks oluşturur psikolojik travmaya sebep olabilir hele de takıntılı bir insansa ama dünyanın her bir yerinde bilinçsiz cahil insanlar var ve onların yüzünden bu tarz şeyler oluyor benim düşünceme göre başkalarının fiziksel özelliğiyle alay eden insanların kendi öz güven eksikliklerinden kaynaklandığını düşünüyorum bu tarz insanları iplememek en mantıklısı

Görüş Bildir