Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Muhtemelen İlk Kez Tanık Olacağınız 15 İlginç Olay ile Ufkunuzu İki Kat Değil 15 Kat Açıyoruz!

946PAYLAŞIM

Dünya anlaşılması zor bir yer...

1. Naziler Sigmund Freud’un kitaplarını yaktığında Freud’un tepkisi muazzam olmuş: “İnsanlık olarak epey bir ilerleme kaydettik. Ortaçağda yaşasaydık beni yakarlardı. Şimdi kitaplarımla yetiniyorlar.”

2. New York’taki özel bir restoranda hiç şef yok. Bunun yerine her gün bir büyükanneyle anlaşıp menüyü ona tasarlatıyorlar.

3. Katolik Kilisesi 1950 yılından bu yana Darwin’in evrim teorisini Hristiyanlığa uygun buluyor ve kabul ediyor.

4. Minnesota’daki bir adam markette kalp krizi geçirince, orada bulunan 20 kişi ambulans gelene kadar sırayla adama kalp masajı yapmış.

5. Bhutan yeryüzündeki karbon negatif tek ülke. Anayasa ülkenin en az %60’ının ormanlarla kaplı olmasını şart koştuğu için böyle bir durum ortaya çıkıyor.

6. Teksas’da tesadüfen çıplaklar plajının yanından geçen bir tekne alabora oldu. Çünkü herkes teknenin kıyıya bakan tarafına hücum etmişti.

7. Amerikalı bir adam işinden evine dönerken arabasında cep telefonu jammer’ı çalıştırdığı için 55 bin dolar para cezasında çarptırıldı. Bunu yapma sebebi ise ışıklarda yüksek sesle telefonda konuşan sürücülerden rahatsız olmasıymış.

8. Bilim insanı John von Neumann tarihin gördüğü en zeki insanlardan biriydi. Henüz 6 yaşındayken 8 haneli iki sayıyı kafadan birbirine bölebiliyor ve Antik Yunanca konuşabiliyordu.

Ayrıca hayatı boyunca 150’den fazla makale yayınladı.

9. Çin’de devletin izni olmadan reenkarne olmak yasak.

10. Avustralya’da çok sayıda insanın intihar ettiği Watson körfezinde yaşayan Don Ritchie, en az 160 kişiyi intihardan vazgeçirdi.

Ritchie, intihar etmek isteyen insanların yanına gidip onlara çay eşliğinde dertleşme önerisi sunuyor. Ayrıca bütün bu çabalarından dolayı devlet tarafından madalyayla ödüllendirildi.

11. Amerika'da, Dakota Savaşı esnasında açlıktan ölmek üzere olan yerlilere “Acıktıysanız gidin çim yiyin” diyen bir market sahibi, ertesi gün ağzı çim dolu bir vaziyette ölü bulunmuş.

12. Ebeveynlerin sürekli evlatlarını kıyasladıkları “Ruşen amcanın oğlu Sedat’ları” ifade etmek için kullanılan Korece bir sözcük var.

13. Wall Street’te bir şempanze, bir dönem borsadaki en iyi 22. yatırım bankacısı oldu. Yatırımlarını dart tahtasına rastgele yerleştirilmiş firma logolarına ok atarak yapıyordu.

14. 78 milyar dolar servete sahip olan Warren Buffett, oğluna zamanında 90 bin dolar değerinde hisse verdi ve bunun dışında ona hiçbir finansal yardımda bulunmadı.

Oğlu Peter hisseleri hemen elinden çıkardı ve parasıyla bir kayıt stüdyosu kurdu. Eğer o hisseleri elinde tutsaydı bugün 70 milyon dolar edecekti.

15. Uzaya çıkan ilk insan olan Yuri Gagarin, toprak damlı bir gecekonduda dünyaya gelmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
viyol10sel

6-Abaza her yerde abaza 8-Adam haklı aslında yüksek sesle telefonda konuşanları biri terbiye etmeli 10-Kanatsız melek

himura-battousai

#12 de olan kelime ne peki?

Gizli Kullanıcı

#6 numara; abazalık seviyesi uzaya çıkmış helal.

archive

Freud adamım benim. Ruhun şad olsun!

poyraz-tahsin-hancer

warren buffet ya çok zengin herif canım gene sıkıldı

Görüş Bildir