Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer yeni ev kuruyor ya da mobilyalarınızı değiştiriyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Uzun ömürlü ve sağlam mobilyalar satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri Doğtaş Mobilya Pazarlama Müdürü Derya Ercan söylüyor.

İşte mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken 10 madde

Bir mobilyayı sadece beğendiğiniz için satın almayın. İşlevselliğini ve nerede kullanacağınızı iyi düşünün. Özellikle alana sığıp sığmayacağını iyice ölçün.

Kullanılan malzemeye çok dikkat edin. Genellikle vitrinlerde gördüğünüz mobilyaları hemen beğenirsini. Vitrine aldanmayın. Mobilyalar süs eşyası değildir. Uzun süre kullanmak istediğiniz bir araçtır.

Ürünün ödemesini yapmadan tüm teknik detayları tek tek inceleyin. Mobilyanızın nasıl yapıldığını hangi malzemelerin kullanıldığını nasıl temizlenmesi gerektiğini ve garanti süresini mutlaka araştırın.

Mobilya ciddi anlamda bir yatırım. Eğer marka düşkünüyseniz bu uğurda binlerce lira harcayabilirsiniz. Bunun için uzun süre dayanan ahşap malzemeli mobilyalar seçmelisiniz. Ahşap her zaman daha çok dayanır.

Herhangi bir mobilya değil evinize uygun olan mobilyayı seçin. Her mobilya sizin salonunuza ya da yatak odanıza uymayabilir. Mobilya alırken evinizi gözünüzün önüne getirin ve seçimi buna göre yapın.

Ürünü kullandıktan bir yıl sonra bile servis aramanıza gerek duymayacağınız mobilyalar kullanmalısınız. Buunn için gerçekten güvendiğiniz ve garanti süresini bildiğiniz mobilyaları almak.

Ürünün her noktasına dikkat edin. Mobilyanız hem kullanışlı hem de özel olmalı bunun için ayrıntılara dikkat edin. Demode şeyler almayın. Her zaman moda olacak sade ve klasik mobilyalar tercih edin.

Renk seçimi bir mobilya için en önemli etkenlerden biridir. Bunu seçerken yine evinizi düşünün. Evinizde genellikle toprak tonları hakimse siyah ya da kırmızı bir yemek odası takımı rahatsız edici olur. Bunları göz önünde bulundurun.

Model ve rengi seçtikten sonra sıra kumaş seçiminde. Kumaşı kullanım alanına ve yaşam tarzınıza uygun seçmelisiniz. Örneğin üç çocuklu bir evde beyaz kadife kullanmak tehlikeli olabilir. Kumaşın leke tutmaması, yıkanabilir olması önemli.

Satış danışmanına ürün özelliklerini sormaktan asla çekinmeyin. Aklınız ne geliyorsa sorun. Mobilya alırken kafanızda soru işareti kalmaması gerekiyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir