MHP Belediye Başkan Adayı Kaymakamın Üzerine Yürüdü

53PAYLAŞIM

MHP Belediye Başkan Adayı Kaymakamın Üzerine Yürüdü

MHP Belediye Başkan Adayı Kaymakamın Üzerine Yürüdü

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kulübün şikeyle profesyonel ligden düşürüldüğünü ima eden Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş'un üzerine yürüdü. Büyük öfke yaşayan Sözlü, güçlükle salondan çıkarıldı.

Bölgesel Amatör Lig'de mücadele veren Ceyhanspor'un dayanışma gecesi, gecen cuma akşamı Sheraton Otel'de kutlandı. Gecede kulübe emeği geçen ve destekte bulunan kişi ve kurumlara teşekkür plaketleri verildi. İlk plaketi alan Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, kulübün şike ile profesyonel ligde küme düşürüldüğünü ima etti.

Daha sonra MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sahneye davet edildi. 3 dönem Ceyhan'da belediye başkanlığı yapan Sözlü, plaketi almadan önce Ceyhanspor'un küme düştüğü dönemde kardeşi Sedat Sözlü'nün kulüp başkanı olduğunu hatırlattı. Öfkeli bir şekilde seslenen Sözlü, kardeşi ile konuşan kişinin telefonunun bir suçtan dolayı polis tarafından dinlendiğini ve bu nedenle takıma ve yönetime bazı suçlamalarda bulunulduğunu, ancak mahkemede kardeşinin beraat ettiğini söyledi.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ile Kaymakam Gürbüz Karakuş'un oturduğu masaya yürüyen Hüseyin Sözlü, "Hakkın var mı? 30 Mart'ı bekliyoruz. Siz kimsiniz? Şu geceyi kirletmeye hakkın var mı senin? Kızıyla, oğluyla hırsızlık yapan Başbakanlar telefonda yakalanmadılar mı bu memlekette? Siz onların sözcülüğünü yapmıyor musunuz?" diye bağırdı.

Bunun üzerine salon bir anda karıştı. Kaymakam Gürbüz'ün yanındaki masalardan kalkan bazı kişiler, Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi. Hüseyin Sözlü de bağırmayı sürdürdü. Bu arada Ceyhanspor Başkanı Mustafa Aydar ve diğer yöneticiler Hüseyin Sözlü'nün koluna girip, gerginliği yatıştırmaya çalıştı. Hüseyin Sözlü, araya girenler tarafından salondan çıkartıldı.

Mikrofonu alan Mustafa Aydar, "Bu gece Ceyhanspor'un gecesi, hiç kimsenin siyasi arenası değil. Sizlerden tek ricam gecemize kaldığımız yerden devam edilmesidir" dedi. Tansiyonun düşmesinin ardından gece devam etti.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir