Görüş Bildir

MHK Başkanı Serdar Tatlı İstifa Etti

Anasayfa > Gündem

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı istifa etti.

Merkez Hakem Kurulu'nda hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. MHK'da Başkan Yardımcısı Metin Tokat'ın ardından Başka Serdar Tatlı da istifasını sundu.

Türk futbolunda son 20 yılda 14 MHK görev aldı

Türk futbolunda son 20 yılda 14 MHK görev aldı

Türk futbolunda son dönemde yapısı ve yönetimi tartışılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulunda (MHK) son 20 yılda yaşanan sık başkan ve yönetim değişiklikleri dikkati çekiyor.

Özellikle Süper Lig maçlarındaki hakem performanslarının tartışılmasından sonra Kulüpler Birliği Vakfı, MHK'nin yapısında değişikliğe gidilmesiyle ilgili TFF ile görüşme yürütüyor. İki kurum, MHK'nin yeniden organize edilmesiyle ilgili çalışmalara başladı.

Yaşanan son gelişmeler, gözlerin MHK'nin yapısına ve son 20 yılında görev yapan başkanlara çevrilmesine neden oldu. Buna göre Türk futbolunda son 20 yıllık süreçte MHK yönetimleri 14 kez değişirken 10 farklı isim başkanlık yaptı.

Söz konusu süreçte 2000 yılından bu yana Bülent Yavuz, Sabri Çelik (2), Ufuk Özerten, Mustafa Çulcu, Hilmi Ok, Oğuz Sarvan, Yusuf Namoğlu (3), Zekeriya Alp (2), Kuddusi Müftüoğlu, Serdar Tatlı, Türk hakemlerini yöneten isimler oldu. Son 20 yıl MHK'yi yöneten başkanlardan Yusuf Namoğlu 3, Sabri Çelik ile Zekeriya Alp ikişer farklı dönemde görev aldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
5
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Barney

problem bunlarda değil. şu en tepedekini gönderebilirsek bunlar da olması gerektiği gibi görev yapar. bunları görevden almak milletin birikmiş gazını almaya ... Devamını Gör

Ali Efe İnce

Merkez bankası ile aynı mantıkta çalışıyorlar. :))

Nuray

Hımm sırayla :))