Manyak Olursun Kanka! "Felsefe İman Kaybettirir" Diyen Ebubekir Sofuoğlu'na Bomba Gibi Tepkiler

441PAYLAŞIM

Nice ilahiyat uzmanı felsefe ve sosyolojiden ilham alırken bu açıklama biraz komik değil mi?

Ebubekir Sofuoğlu'nu isim olarak hatırlamayanlar "Üniversiteler fuhuş evi" açıklamasından kendisini anımsayacaktır. Sofuoğlu Sakarya Üniversitesi'nde akademisyen, tarih profesörü ve sosyoloji araştırmacısı. En azından Wikipedia'da bu şekilde yazıyor.

Hocamız bu kez de Aristo'ya, Platon'a kafayı takarak tarihe geçecek bir gider yaptı: "İmanınızı kaybedersiniz, felsefeden uzak durun!"

Ve bu şekilde devam etti...

Soyadıyla müsemma Sofuoğlu'nun bu açıklamalarına her kesimden sosyal medya kullanıcısı şu şekilde tepki gösterdi.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bu tepki yukarıdaki açıklamaya ait değil ama her yere çok güzel oturduğu için buraya da bırakalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feyk

yani, dedikleri dogru, felsefe dusunme irdeleme isidir, dusunmeye baslayan insanin imani yavas yavas kaybolur, keza artik kendine her soylenene biat eden koyun degildir.

selot

yanlışın var. düşünmeye başlanan insanın allaha olan imanına bişey olmaz eğer kalbinde varsa.. ama dini kendi çıkarına göre yorumlayan caminin hocasına olan imanında sıkıntı çıkar kesinlikle. koyun gibi dinlemeyeceği artık o imam ve onun gibilerdir.

feyk

kalpteki iman dediginiz sey telkindir, cevrenizin ve kendinizin surekli yaptigi telkin ile olusan sabit fikirlerdir. arastirip ogrendikce, ogrendikleriniz uzerinde dusundukce kacinilmaz olarak degisir sarsilir. telkinin olusturudugu buyu dagilir. size soylenenlerin dogru olduguna ne kadar eminsiniz. burdan arastirmaya ve dusunmeye basliyabilirsiniz.

musikisinas-vito

Bugün övündükleri İslam alimlerinin ortaya çıkışının İslam felsefesiyle paralellik gösterdiğini; aynı şekilde İslam dünyasının felsefeden uzaklaştıkça yozlaşıp çöktüğünü kendisi bilmiyor olamaz değil mi?

musikisinas-vito

Birileri Türkiye'yi adım adım Selefi karanlığına sürüklemeye çalışıyor.

halil-ertugrul

Anneler babalar çocuğunuz üniversite kazamadı diye üzülmeyin. * ''İnsanlar cahil doğar, aptal değil. Onları aptallaştıran eğitimdir.'' Bernard Russell.

kendineassassin

Hz Muhammed henüz kendisine peygamberlik tebliğ edilmeden önce Hira Dağı'nda inzivâya çekilip evreni yaratan bir güç olacağını düşünmemiş midir, bu da felsefe sayılabilecek bir sorgulama değil midir?? Bilimyurtları böylelerine kaldıysa yazık..

misafirkullanici

Crono Magnum bile daha akıllıdır. Nasıl bir şekilde inanıyorsa ki; alkolden, şort tan, kitaplardan, açık vs kapalı elbiseden imanını kaybedebiliyor. Sanırsınki sufle dinine inanıyor kaşığı daldırınca tabağa dökülen sufle gibi hemen yere dökülecek bir şekilde dinini tarif ediyor. Bu kadar desteksiz inanıyorsan sen zaten kendini kandırıyorsun boşuna din satmaya kalkma.

Görüş Bildir