Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Maden Ocakları ; Bu Göz Ardına Bir Son !

Anasayfa > Gündem

Bilançolar Ağırlaştı Artık Farkındalık Gerekiyor !

2014 yılı maden ocaklarındaki ölüm sayısı artık akıllara ziyan.Önceki senelere göre bu sene maden ocaklarından gelen patlama, göçük vs. haberleri yüzde 40 oranında artış gösterdi. Buna orantılı ölüm haberleri de. şu anda dahi Ermenek'te göçük altında yaşam savaşı veren vatandaşlarımız var. 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin yayınladığı rapora göre madencilik kazalarının yüzde 99'u özel sektör madenlerinde meydana geliyor. Son 10 ayda maden kazasında ölen işçilerin sayısının ise en az 354 olduğunu duyurdu. 354 işçiden 351’i, yani yüzde 99.15’i özel madende, üçü kamu madeninde çalışıyordu.

Şimdi bunun sorumlusu kim? Devlet mi, özel sektördeki denetimleri rüşvetle geçiştiren patronları mı, yoksa denetimde rüşvet alarak göz ardı eden memurlar mı ? Sorulacak daha çok soru var ama bu koca ülkede cevabını verebilecek tek bir kişi bile yok. Canından olan vatandaşlarımızın haklarını savunacak tek bir kişi bile !

Son 10 Yılda Türkiye'de Meydana Gelmiş Maden Kazaları

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?