Görüş Bildir
Haberler
Libya'da 3 Türk Vatandaşı Serbest Bırakıldı

Libya'da 3 Türk Vatandaşı Serbest Bırakıldı

adem kara
12.08.2014 - 14:50

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya'da haziran ayında kaçırılan 2 Türk vatandaşı ile kendisinden haber alınamayan 1 Türk vatandaşının serbest bırakıldığını bildirdi.

Bakan Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 24 Haziran'da kaçırılan Nazım Süpürgeci ve Emrah Bahçeci ile 21 Haziran'dan sonra kendisinden haber alınamayan Necip Fazıl Coşkunsu adlı üç vatandaşın, Trablus Havalimanı yakınlarında o tarihlerden bu yana alıkonulduklarını belirtti.

'Türk vatandaşlarının Trablus’a 90 kilometre mesafede Tarhuna kentinde dün serbest kaldığını' açıklayan Davutoğlu, şunları kaydetti:

'Az önce Humus’ta Misurata Başkonsolosumuz tarafından teslim alındılar. Her üç vatandaşımızla da başkonsolosumuzca alınmaları akabinde biraz önce konuştum. Sağlık durumları iyi. Aileleriyle de telefonla görüştüler. Vatandaşlarımızı en kısa sürede ülkemize getirerek ailelerine kavuşturmak için çalışıyoruz.'

Davutoğlu, mesajında, 'Vatandaşlarımıza ve bu zor süreçte metanet gösteren ailelerine bir kez daha geçmiş olsun diliyorum' ifadesini kullandı.

Muhabir: Yusuf Hatip 

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/manset/372331...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın