Görüş Bildir

KYK Sonuçları Açıklandı mı? KYK Burs Sonuçları e Devlet'te Nasıl Kontrol Edilecek?

Anasayfa > Güncel

Üniversite öğrencileri büyük heyecanla KYK sonuçlarını araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih bekleniyor. E devlet üzerinden KYK başvurularını tamamlayan öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla birlikte kontrollerini yeniden e devlet üzerinden yapacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, geçtiğimiz günlerde KYK bursu ile ilgili açıklamada bulundu. İşte KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu her yıl üniversite öğrencilerinin başvurularına açarak, ihtiyaç sahibi öğrencileri belirleyerek verdiği burs ve öğrenim kredisi başvurularını kabul ediyor. Başvuruların sonlanmasının ardından, gözler sonuçların ne zaman açıklanacağı haberinde.

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs sonuçları henüz açıklanmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ‘En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürece bu süreci tamamlayacağız.’ dedi.

Ancak bir önceki değerlendirme sürecine baktığımızda, başvuruların tamamlanmasının ardından sonuçların 1 ay içerisinde erişime açılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 8 Ekim'de sona ermiş ve 7 Aralık'ta açıklanmıştı.

Bu yıla dair bakanın açıklamaları sonrasında, burs başvuru sonuçlarının aralık ayında açıklanması bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?