Kırmızı Oda'daki Kumru Sayesinde 11 Yaşındaki Kız Çocuğu Babasının Kendisini Taciz Ettiğini Ortaya Çıkardı!

1.3bPAYLAŞIM

Kanım dondu!

Daha ilk bölümden izleyiciyi etkisi altında bırakan Kırmızı Oda'da işlenen hikayeler hepimizi derinden sarsıyor.

Özellikle çocukken cinsel istismara maruz kalan bir genç kadın olan Kumru'nun yaşadıkları izleyenleri epey bi' sarsmıştı çünkü onun yaşadıkları bu ülkenin gerçeğine hiç de uzak değildi.

Daha küçücük bir çocukken üvey babası tarafından istismar edilmiş ve çocukluğu elinden alınmış bir karakter. Birçok acıyı yaşamış Kumru... İstismar,  tecavüz, şiddet, aşağılanma...

Biz her ne kadar bu dizide yaşananların gerçek olduğuna inanmak istemesek de ne yazık ki bunları yaşayan çocuklarımız var bizim.

O çocuklardan biri de Sevilay Utkun'un kızı. 13 yıl önce 2. evliliğinden dünyaya getirdiği çocuğu, Kırmızı Oda'yı izlerken kan donduran bir durumu ortaya çıkarmış.

Kırmızı Oda dizisinde Kumru'nun hikayesinden etkilenen 11 yaşındaki bu kız çocuğu gözyaşları içinde annesine, öz babasının bebekliğinden itibaren kendisini taciz ettiğini anlatmış.

Babası yaşananları annesine anlatması durumda kendini boğmakla ve annesine zarar vermekle tehdit ettiği için yıllardır annesine durumundan bahsedememiş.

Sabaha kadar tüm detaylarıyla kızını dinleyen 49 yaşındaki anne de tacizci eşi evden çıktığı anda direkt polisi arayıp şikayetçi olmuş.

Gözaltına alınan taciz şüphelisi 55 yaşındaki baba suçlamaları reddetse de çocuğun "cinsel istismarı suçu"ndan şu an cezaevinde.

Duyanları derinden etkileyen bu olay, sosyal medyada da konuşuldu.

O küçük kız çocuğu annesinin de dediği gibi belki de bu dizi olmasaydı sonsuza kadar susmayı tercih edecekti ve bu taciz yıllarca sürecekti.

Bu tabii sadece bir örnek nice çocuklarımız var susmaya mahkum edilen...

Star TV'nin özel haberini buradan izleyebilirsiniz;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-yusuf-dogan

Yapılanın Türk aile yapısı diyerek adlandırmak yanlış. Şu anda ülkemizde islami ve arap aile yapısı var. Baskıcı,değersizleştiren ve itibar görmeyen kadın düzeni islam ülkeleri olarak adlandırılan coğrafyanın eseridir. Türk topluluklarında kadın değerdir ve çekirdek aileyi o yönetir. Uydurma adet ve göreneklerin zorlama uygulamalarının ürünü bu tür davranış bozukluklarıdır.

t0wer0fg0d

Herseyi islami ve islam ulkeleri uzerinden herseyin sorumlusuymus gibi lanse etmek yanlis. Bu diger dini cevrelerde daha fazla bunu nereye koyacagiz peki. Bu bireyin yapmis oldugu cahilce bir davranis. Durumun igrencligi hicbir sekilde kabul edilemez. Gidip evlilik disi bir kadin ile yatmak nasil ise bu da ayni tek farki aileden olmasi yapilan onca ahlaksizligin ustu kapatilirken cocuguna yaptigi pisligi tamamen fisi cekilmesi lazim birisiymis gibi gostermek namussuzlugun profesyonelligidir.

gunaycan725gmail.com

herseyi islami ve islam ülkeleri üzerinden herseyin sorumlusuymus gibi yansıtmak doğru

Gizli Kullanıcı

Evlilik dışı ilişkide iki yetişkinin hür iradesi ve rızası olur... Kadın ile çocuğu hatta bebeği ayıramayan birinin hezeyanı galiba bunlar. NORMALLEŞTİREMEYECEKSİNİZ!!!

bbbbb

Evlilik dışı bir ilişki ile bunu nasıl bir tutarsınız, bu nasıl sapkınlık aklım almıyor. Muhtemelen sizde de küçücük çocuklara hallenebilme potansiyeli var.

avrupaninkirbaciattila

evlilik dışı yatmak ile tek farkı nasıl aileden olması olabilir aq KIZINI KUNDAKTAN İTİBAREN SİKMEK nasıl iki sevgilinin sıradan birlikteliğiyle bir tutulabilir

kaan-ergen

Yüz ve ismin gizlenme nedeni kurbanın gizliliğini korumak için.

-naz

Al işte türk aile yapısı, sokayım aile yapınıza

Gizli Kullanıcı

Ataerkil toplumlarda ensestin fazla olmasının nedeni çocuk büyütmenin yalnızca kadınların görevi olarak görülmesi. Hayvan yavrularında da ağlama güdüsü vardır, insan bebeğinde de. Bu ağlama, bağırsak gelişimi, gaz falan kavramlarından çok bakım verenin beyin ağlarını örmek için sinyallerdir. Böylece yavru her vıyıkladığında bakım veren ona karşı özel nöronlar geliştirir. Bu nöronlar zamanla kemikleşir ve yavruyu her pahasına korumak için vahşileşir. Bazı kadınlar çocuğu doğar doğmaz annelik duygusunu hissedemediğinden utanır hatta kimseye itiraf edemez, ama bu en normal olan şeydir çünkü annelik güdüsü doğumla birlikte otomatik gelmez. Güdüyü, yavrusu ağlayarak, vıyaklayarak, yardıma ihtiyacı olduğunu belirten sesler çıkararak sonradan oluşturur. Köpek tapar dediğiniz hayvan severlerin durumu da böyledir. Bakım verdikleri canlıya karşı nöronlar gelişir.

Gizli Kullanıcı

Toplumda baba sürekli uzak olduğu ve yavruyu yalnızca iyi ve uslu anlarında sevdiği yani işin kaymağını yediği için bu nöronlar gelişmez ve biyolojik olarak kendi çocuğuna arzu duyar, beyninde o çocuk onun değildir. Hatta toplumumuzda babalar 2 yaşından önce çocukla yakınlık bile kurmaz. Anne olanlar dediklerimi onaylıcaktır. Nöronlar kendini ilk 2 senede ancak tamamlar ve oturtur. Ensestin olayı bu; kendinden de olsa erkeğin beyninde oluşan 'O kadının çocuğu' düşüncesi. Evliliklerin çocuk doğduktan sonraki 2 sene sekteye uğrama sebebi de budur, eroin bağımlılığı gibi düşünün; kadın nöronlar yüzünden sadece yavruya odaklanmak üzere gözü bir şey görmez. Sadece iki ebeveynin de çocukla eşit derecede ilgilendiği evlilikler bu dönemden sağ çıkabilir.

Gizli Kullanıcı

Bu anlattıklarım yapılan son beyin taramaları ile 'doğuran mı annedir, büyüten mi' tartışmasında büyütenin anne olduğunu (cinsiyet fark etmeksizin) kanıtlayan ve son noktayı koyan araştırmaların sonucudur, hatta tür de fark etmez, yılan da büyütseniz, cinsiyet ve cinsel yönelim fark etmeksizin annesisiniz. Bu sebeple surrogate vekil yani taşıyıcı anneler doğurdukları çocuktan kolaylıkla ayrılabilirler, hatta kendine ait çocuğu doğuranlar da ayrılabilirler ve büyüten kadar acı çekmezler. Evlat acısı denilen şey nöron bağlarının gücü kadardır, ne kadar güçlüyse o kadar acı çekersiniz ve bu süre karnınızda değil bakım vermeye başlamanızla işleme giren süredir. Bağlar ne kadar güçlüyse çözülmesi de o kadar zorlu ve yası uzatan şekilde olur.

Gizli Kullanıcı

Bazı insanları kumar gibi bağımlılıklardan kurtarmanın zorluğunun da yapılan beyin görüntülemelerde aynı bölgeleri aktif ettiği görülmüştür. Can çıkar huy çıkmaz lafı budur; evlat acısı bölgesinde aşırı uyarı. Bu yüzden bir insanı değiştirmeyi düşünmeden önce bunu hatırlayın. Karşınızdaki insanı değişime zorlamak ona evlat acısıyla eşdeğer bir acı verir. Seçimlerinizi buna göre yapın. Bir başka deyişle balık baştan kokar.

bbbbb

Yazdığınız yazı ile ilgili bir makale, belgesel vs. var mı?

Gizli Kullanıcı

Ben bunları 100 sekme aynı anda açık halde nörolojinin resmen deep weblerinden okuyorum, sanırım 7. katmandayımdır da :D 'The Parental Brain Science' olarak Christine Parson'ın nöroplastisite çalışmalarını, parental regulation network & brain activity, brain activity assocatied with parenting varied by the duration of the experience (as measured by the infant's age) gibi key wordlerle ararsanız bir çoğu ve daha fazlası çıkacaktır.

bbbbb

Teşekkürler.

Gizli Kullanıcı

Rica ederim iyi çalışmalar.

mert-buyukyilmaz

Geçenlerde yine onedioda okuduğum taciz vakasında da kız biyoloji dersindeyken anlıyordu babasının ona yaptıklarını. Kendi çocuğun olduğunu geçtim, 'bebeklikten başladı' diyo, bebeğin neyinden cinsel haz duydun sapık herif. Allah'ın laneti böyle ensestler ve pedofillerin üzerine olsun.

Görüş Bildir