Kıprıs Dili ve Edebiyatına Ne Kadar Hakimsin?

-
Abone ol

Bu testimizde 10 kelimeyle  Kıbrıs'ta kullanılan dile ne kadar hakim olduğunuzu söylüyoruz.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Kıprıs senden sorulur!

Verdiğin cevaplara göre %100 Kıprıslısın. Adanın diline bu kadar hakim olduğuna göre belli ki kültürüne de hakimsin.Belki yerlisisin belki bir dönem orada bulundun bilmiyoruz tabii ama şurası kesin Kıprıs senden sorulur. Sen Kıprıs dedikçe seni düzeltmeye çalışanlara da ters ters baktığına eminiz ;)

Kıprıs çocuğusun!

Verdiğin cevaplara göre Kıprıs çocuğusun. Adada kullanılan dile hakimsin. Eksiklerin de var elbette ama adanın altını üstüne getirmişsin belli. Adanın diline bu kadar hakşm biri için farklı düşünmemiz mümkün değil. Lefkoşe, Girne, Gazi Magusa derken adanın her köşesi hakkında bilgi sahibi olduğundan şüphemiz yok ;)

Kıbrısla alakan yok!

Verdiğin cevaplara göre Kıbrıs'a yolun hiç düşmemiş. Belki başlığı görünce ''Kıprıs değil Kıbrıs'' bile dedin :) İlk tatilde Kıbrıs'a gitmeni öneriyoruz ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ipeksu-kaya

100de 100 çıktım ama daha önce hiç kıbrısta yaşamadım belki şundan olabilir baba tarafından bir akrabam kıbrısta yaşamış ordan gelen özellikler olabilir belki

ilysdrgc

Yalniz "kipris" diye bir kullanim yoktur. b harfine cok basildigi icin b harfinin sesi disari p gibi cikar. :/

canazorr

Verdiğin cevaplara göre %100 Kıprıslısın. Adanın diline bu kadar hakim olduğuna göre belli ki kültürüne de hakimsin.Belki yerlisisin belki bir dönem orada bulundun bilmiyoruz tabii ama şurası kesin Kıprıs senden sorulur. Sen Kıprıs dedikçe seni düzeltmeye çalışanlara da ters ters baktığına eminiz ;) ... -_-

aliyeffa

Kıprıs senden sorulur! Verdiğin cevaplara göre %100 Kıprıslısın. Adanın diline bu kadar hakim olduğuna göre belli ki kültürüne de hakimsin.Belki yerlisisin belki bir dönem orada bulundun bilmiyoruz tabii ama şurası kesin Kıprıs senden sorulur. Sen Kıprıs dedikçe seni düzeltmeye çalışanlara da ters ters baktığına eminiz ;)

neptne

kafadan attım %100 kıprıslı çıktım?!?

Görüş Bildir