Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kilis Roketlerin Hedefinde: Can Kaybı 17'ye Yükseldi...

167PAYLAŞIM

Günlerdir roket mermilerinin hedefi olan Kilis'e dün defa roket mermileri isabet etti. Kilis Valiliği'nde açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 2 roket mermisinin isabet etmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin ise yaralandığını belirtmişti. 

Olayda yaralananlardan 23 yaşındaki Suriyeli Fadıl Emin de bugün yaşam mücadelesini kaybetti ve kente 18 Ocak'tan bu yana isabet eden 45 roket mermisi sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 17'ye yükseldi. 62 kişi ise yaralandı...

Dün Kilis'e aynı gün içinde ikinci kez Suriye'deki IŞİD kontrolünde bulunan bölgeden roket atıldı.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın Kilis Valiliği'nde bulunduğu sırada meydana gelen patlama, kentte büyük paniğe neden oldu. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Akdoğan: 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı

Kilis Valiliği'ni ziyaretinin ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 2 roket mermisinin isabet ettiğini, 1 kişinin hayatını kaybettiğini ve 10 kişinin yaralandığını açıkladı.

Akdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Kilis'e gelerek burada yaşayan insanlarımızın hissettikleri nedir bunu gördük. Bugün sabah 10:40 civarında 2 roket mermisi düşmüş, 16 vatandaşımız yaralanmıştı. Akşam 18:00 civarında ise 3 roket mermisi düştü. 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 10 vatandaşımız ise yaralandı. 

Anında karşılık verildi. ilk hedefler imha edildi. Bu süreci hep birlikte göğüsleyeceğiz. Yarın bakanlar kurulunda görüşülecek. Burada sağduyu içerisinde olmak gerekiyor. Fevri davranmak doğru birşey değildir. Sorunun çözümüne katkı sağlamaz.

Kilis iftahar etttiğimiz bir şehir. Suriyeli mazlumlar ölümden kaçarak Türkiye'ye sığınmıştır. Bunlara Kilis'te sahip çıkmıştır. Kilisli kardeşlerimize gösterdikleri davır sebebi ile teşekkür ediyorum. Burada ilave hangi adımlar atılacaksa kamuoyu ile paylaşılacaktır."

18 Ocak'tan bu yana Kilis'e 45 roket mermisi isabet etti, 17 kişi hayatını kaybetti

Akdoğan, 18 Ocak'tan bu yana Kilis'e 45 roket mermisinin isabet ettiğini, 16 kişinin hayatını kaybettiğini ve 62 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Dün akşam saatlerinde roket mermisinin isabet etmesiyle yaralanan 23 yaşındaki Suriyeli Fadıl Emin kurtarılamadı. 

Fadıl Emin’in hayatını kaybetmesiyle Kilis’te Ocak ayından bu yana Suriye'den atılan roket mermilerinin infilak etmesi sonucu ölenlerin sayısı 17’ye yükseldi.

Valiliğe yürüyenlere biber gazı ve basınçlı suyla müdahale

Patlama sonrası bölgede toplanan kalabalık, 'Yeter artık', 'Yetkililer neden önlem almıyor' diyerek Kilis Valiliği'ne doğru yürüyüşe geçti. 

Yalçın Akdoğan'ın da bulunduğu Valilik binası çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, gruba dağılmaları uyarısında bulundu. 

Kalabalık dağılmayınca polis biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti.

Kilis'e İki Roket Mermisi Daha İsabet Etti: 16 Kişi Yaralandı - onedio.com
Kilis'e İki Roket Mermisi Daha İsabet Etti: 16 Kişi Yaralandı - onedio.com

Kilis'e dün sabah saatlerinde 2 roket mermisi isabet etmiş, Kilis Valiliği 16 kişinin yaralandığı açıklamıştı.

'#IŞİDtinizMİ?'

Sosyal Medyada Kilis Tepkisi Yükseliyor: '#IŞİDtinizMİ?' - onedio.com
Sosyal Medyada Kilis Tepkisi Yükseliyor: '#IŞİDtinizMİ?' - onedio.com

Dün #kilisbombalanıyor etiketi Twitter'da TT olmuştu.

Sosyal medyada tepkiler, bugün de sürdü. #IŞİDtinizMİ?' etiketi TT listesine girdi ve çok sayıda tweet paylaşıldı.

Ajanslar, Twitter ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir