Kendi Tasarladığı Gelinliğe İlişkilerindeki Dönüm Noktalarını İşleyen Kadınla Tanışın!

 > 
1.6bPAYLAŞIM

Birçok kadın günlerce, haftalarca hatta aylarca düğünü için o mükemmel gelinliği arar. Lakin her zaman bir şeyler eksiktir. Bazen hiç içinize sinmez bir şeyler ama düğündür, gelinlik gereklidir. Bir tane seçersiniz en sonunda. Peki kendi gelinliğinizi kendiniz dikecek olsanız, nasıl bir gelinlik dikerdiniz?

İşte Aplus'un derlediği, sizler için düzenlediğimiz bu içeriğimizde Krésha Bajaj Zaveri'nin ellerinden çıkan o mükemmel gelinliği göreceğiz!

Kaynak: http://aplus.com/a/kresha-bajaj-zaveri-e...

"Kendimi bildim bileli, kendi gelinliğimi kendim tasarlamak istiyorum."

Hindistanlı tasarımcı Krésha Bajaj Zaveri, nişanlısının Hindistan'ın geleneksel gelinliklerine olan takıntısını biliyordu. Fakat kendisi gelinliğinin onlardan bir parça taşımasını istiyordu. İşte tam da bu sebepten hayalindeki gelinliği bizzat kendisi tasarlamak istedi. 

Hindistan'ın geleneksel düğün kıyafeti olan Lehenga ile kendi sanatını bir araya getirdi ve bakın ortaya nasıl bir gelinlik çıktı.

"Kendi markam olan Koecsh adı altında kendi gelinliğimi tasarlayacağımı aileme söylediğimde şaşırmadılar, fakat bir kez daha düşünmem gerektiğini söylediler. Fakat bu benim hayalimdi ve hemen tasarlamaya başladım."

Zaveri, gelinliğinde beyaz ve altın renkleriyle mükemmel bir uyum yakaladı. Gelinliğinin her gün bakmaktan sıkılacakları bir şeyden ziyade, hayatları boyunca baktıklarında geçmişe dönüp gülümseten ve mutlu eden bir şey olmasını istedi. The Real Housevives of Beverly Hills izledikten sonra Adrienne Maloof'dan aldığı fikirle harekete geçti.

"Bir sanat eseri olması için, bir anlam ifade etmesi gerekiyordu. Her baktığımızda sıkılmamamız gerekiyordu. Bakmaktan sıkılmayacağımız tek şeyin aşkımızın hikayesi olduğunu biliyordum."

Krésha gelinliğin eteğini 7 parçaya ayırdı. Her biri Vanraj ile olan ilişkisinde bir dönüm noktasını temsil edecek şekilde tasarlandı. Geleneksel nakış yöntemlerini kullanarak eteği işledi. Soldan sağa doğru bakıldığında, çiftin ilişkilerinin hikayesi başından sonuna gözler önüne seriliyor.

"Bütün bu detaylı çalışmamın arasında en sevdiğim kısım Legenha oldu. Uzaktan bakıldığında sadece işleme gibi görünüyor, fakat yakına geldikçe ilişkimizin hikayesi gözler önüne seriliyor."

Eteğin ucunda tanışma anlarını simgeleyen, yunusların zıpladığı bir kıvrım bulunuyor. Çiftin ilişkileri tutsak durumda bulunan memeli deniz hayvanları için gittikleri eylemden sonra başlıyor.

Ayrıca çiftin isimleri eteğe işlenmiş, fakat bir çift şeritle kamufle edilmiş.

Biz de Krésha'nın ellerine sağlık diyor, çiftimize mutluluklar diliyoruz.💌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
re-life

hintlileri sevmiyorum ne kadar başarılı bi iş yapmış olsa bile cidden umrumda değil ve içeriği okumadan hintli olduğunu anladım nefret ettim. ben de hindistana karşı ırkçıyım napcan hindistana mı almıcam amk inek sikicileri!

dnz-krg

tam bir saçmalık. kendi kız arkadaşım böyle bir şey yapmaya kalksa, bir kursa falan yazıl derim. bu kadar boş vaktin var yani? oturup da en fazla 40 sene birlikte oturacağın bir insan için bu kadar boş işe gerek var mı? sonuçta dünyanın en iyi insanı dahi olsa ölebilecek birisi. bence ilişkilerin kıymetini bilmek lazım ama böyle saçma sapan şeylerle uğraşmaya değecek kadar da değil. mantığını yitiren kadın örneği direk. yazık günah.

busra-ayaz1

Tabi böyle efsane gelinliğe böyle efsane aşk gerek tanışma bile ayrı olay. Senin benim watsap ambleminden ibaret olur ancak 😒

mert-yilmaz34

Yapmış ama sanki damat beğenmemiş baksana bi tebessüm bile yok yüzünde. Yoksa akşama olacaklardan mı kaynaklı bilemedim. ^^

buda-benden-olsun

sırt dekoltesi harika gözüküyor

buda-benden-olsun

ewet bencede :)

Görüş Bildir