Görüş Bildir
Haberler
Kazım Koyuncu'nun Hayatı Beyazperdede

Kazım Koyuncu'nun Hayatı Beyazperdede

Ulaş
30.06.2014 - 18:51
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kazım Koyuncu'nun hayatını anlatan 'Yağmur-Kıyamet Çiçeği' isimli film, bu yıl sanatçının doğum gününde vizyona girecek.

Onur Aydın’ın 'Yağmur-Kıyamet Çiçeği - Kazım Koyuncu, Trabzonspor ve Çernobil Faciası' adlı kitabından beyaz perdeye aktarılan ve kanser hastalığı nedeniyle 33 yaşındayken aramızdan ayrılan Kazım Koyuncu’nun hayatından bir kesiti konu alan 'Yağmur-Kıyamet Çiçeği' filmi, sanatçının 43. doğum günü olan 7 Kasım tarihinde vizyona girecek.

Yağmur - Kıyamet Çiçeği filminin çekimleri Hopa'da, Kazım Koyuncu'nun doğup büyüdüğü köy olan Pançol'da devam ediyor. Çekimlere Kazım Koyuncu’nun annesi Hüsniye Koyuncu ve babası Cavit Koyuncu da eşlik ediyor.

Yapımcılığını Gülay Kuriş’in üstlendiği filmin yönetmenliğini kitabın da yazarı olan Onur Aydın üstlendi. 'Yağmur-Kıyamet Çiçeği' filminde, Kazım Koyuncu’nun hayatının yanı sıra Çernobil faciası, yabancı kadın ticaretinin doğuşu ve Trabzonspor’un 1995-1996 yılında bir golle şampiyonluğu kaçırması da konu ediliyor. Filmde, Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Köstengil, Sait Genay, Settar Tanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova ve Serap Aksoy gibi isimler rol alıyor.

  • Sol
Kaynak: http://haber.sol.org.tr/kultur-sanat/...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halim COSAR

İşte Bu. Sevdiğim sanatçılardan birisi. Erken yaşta kaybettik. Filmini de 4 gözle bekliyorum.