Karton Bir Evde Yaşamak İster miydiniz?

 > 
292PAYLAŞIM

Amsterdam'da kolektif bir firma olan Fiction Factory karton bileşenlerden sadece bir günde kurulabilen modüler yapı sistemi geliştirdi. Yalnızca geri dönüşümlü malzemeden yapılan Wikkelhouse isimli yapı, su geçirmez özelliğe ve en az 50 yıl kullanım ömrüne sahip.

Wikkelhouse isimli yapı, her biri 500 kg ağırlığında birbirine kenetlenmiş bir dizi karton modülden oluşuyor.

Her bir modül 24 adet karton tabakadan yapılıyor ve bu tabakalar sağlam ve yalıtkan bir kabuk oluşturması için birleştirilmeden önce ev formunda şekillendiriliyor.

Su geçirmez özelliği var

Su geçirmez özelliği kartonu kötü hava koşullarına karşı korurken, nefes alabilen ince katman ve ahşap levhalar da kötü hava koşullarına karşı koruma sağlıyor.

Kurulması için temele gerek yok

Temel gerektirmeyen yapı sadece bir gün içinde tercih edilen herhangi bir alana kurulabiliyor. Mutfak, duş ve banyo bulunan yapıda tercihe göre parlak ya da mat cephe seçenekleri de mevcut.

50 yıl kullanım ömrüne sahip

Yalnızca geri dönüşümlü malzemeden yapılan Wikkelhouse, en az 50 yıl kullanım ömrüne sahip. İhtiyaç halinde kullanıcı tarafından farklı yerlere kolayca taşınabiliyor ve bir ya da daha fazla modül eklenerek yüzölçümü uzatılabiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir