Karın Ağrısı Şikayetiyle Hastaneye Götürülen 11 Yaşındaki Çocuk Doğum Yaptı...

 > 
784PAYLAŞIM

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde karın ağrısı şikayeti ile hastaneye giden 11 yaşındaki çocuğun, yapılan tetkikler sonucu hamile olduğu tespit edildi. 

Çınar ilçesinde bir süre önce cinsel istismara uğrayan çocuk, annesi tarafından karın ağrısı şikayeti ile Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi.

Doğan Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; çocuğu muayene eden doktorlar çocuğun hamile olduğu olduğunu tespit etti.

Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Hastanede doğum yapan çocuk, bebeği ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. 

Durumun polise bildirilmesi üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cinsel istismar olayıyla ilgili dün Meclis'e önerge verilmişti

HDP Milletvekili Sibel Yiğitalp de olayla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın yanıtlaması istemiyle dün Meclis'e yazılı soru önergesi vermişti.

11 yaşındaki çocuğa cinsel istismar olayını soran Yiğitalp soru önergesinde şu ifadeleri kullanmıştı:

"Basında yer alan iddialara göre Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 11 yaşındaki G. isimli çocuk, cinsel istismara maruz kalmıştır. İstismar mağduru çocuk rahatsızlanıp hastaneye götürüldüğünde gebelik oluştuğu öğrenilmiş ve geçen ay Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesi'nde doğum yapmıştır. İldeki kadın kurumlarından edindiğimiz bilgilere göre; G. istismar mağduru çocuk Kadın Doğum Hastanesi'nde alıkonularak Diyarbakır Çocuk Esirgeme Kurumu'na yerleştirilmiş, bebeği de polisler tarafından alıkonulmuştur. Kadın kurumlarının konu ile ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurusu sonucu; savcılığın konu hakkında hiçbir girişimde bulunmadığı da tarafımıza iletilen bilgiler arasındadır. Bu bağlamda; Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yaşandığı iddia edilen böyle bir olaydan haberdar mısınız? Olayın araştırılmasına dair Bakanlığınızın bir girişimi olmuş mudur? İddia edilen olayda, istismarda bulunan kişi veya kişilerin kim olduğu biliniyor mu? İstismar eden kişi/kişiler hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? Kadın kurumlarının suç duyurusunda bulunmasına rağmen savcılığın konu hakkında hiçbir girişimde bulunmadığı doğru mudur?"

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir