Görüş Bildir
Haberler
Kar Fırtınası Uydudan Görüntülendi

Kar Fırtınası Uydudan Görüntülendi

Batuhan
20.11.2014 - 10:50
İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD'nin New York eyaletinin kuzeyinde etkili olan kar fırtınası, Buffalo kentinde hayatı felç etti. NASA, Arktik'ten gelen soğuk havanın ilerleyişini uydudan görüntüledi.

Buffalo kentinde 1.5 metreye ulaşan kar kalınlığına neden olan fırtınanın ilerleyişi, NASA ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) tarafından kontrol edilen GOES-East uydusu tarafından görüntülendi.

Arktik'ten gelen ve New Yok'un kuzeyinden geçerek, ABD'nin Doğu Yakası boyunca ilerleyen gri-beyaz örtü, geçtiği yerlerde yoğun kar yağışına neden oldu. GOES Projesi'nde yer alan Dennis Chesters, özel filtrelerden geçirdikleri görüntüde en üstte beliren bulutların beyaz, donmuş toprağın gri ve barak ile göllerdeki ılık suyun da siyah olarak belirdiğini söyledi.

Buffalo'da halk evlerine hapsolurken, kenti esir alan fırtınanın görüntüleri YouTube'da paylaşıldı. NASA, Kanada ve ABD'nin doğusunda ortalama 11 derece olan sıcaklığın yılın bu zamanlarına göre düşük olduğunu, sıcaklıkların bir, iki gün içinde artacağını belirtti.

Kaynak: Al Jazeera

Kaynak: http://aljazeera.com.tr/haber/kar-fir...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın