Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanser Riskini Azaltma Yolları

19PAYLAŞIM

Kanser Riskini Azaltma Yolları

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına bireylerin birçok dikkat etmesi gereken konu bulunmaktadır. Beklenmedik hastalıklar ile karşılaşılma durumlarının yanı sıra sağlığınıza dikkat etmeyerek hastalığa yol açabilecek etkenlerden uzak durulması ve bu konuda dikkat edilmesi gerekmektedir. Günümüzde en çok yaygınlaşan hastalıklardan biri olan kanser, çoğu kişinin de korkulu rüyası olmaktadır.İnternette personel sağlık haberleri de takip edilerek bu konuda takip edilmeli ve bilinmeyen hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Kanser riskini azaltabilmeniz için sağlığınıza dikkat edebileceğiniz gibi bazı uyulması gerekenlerde vardır. Öncellikle sigara kullanımı ve alkolden uzak durmalısınız. Sigara kullanımları akciğeri etkilediği gibi, kanser oranlarında da en büyük ölüm oranı akciğer kanserinden olduğu tespit edilmektedir. Bu durumda sigarayı azaltmanız ve bırakmanız durumunda akciğer kanseri olma riskiniz neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Alkol kullanımları da birçok kanser olayında tetikleyici sebepler arasında yer almaktadır. Özellikle sigara ve alkol kullanımı aynı anda yapılıyorsa durum daha da kritikleşmektedir. Vaktiniz oldukça spor yapmaya özen gösterin ve yediklerinize dikkat edin. Sağlığınızı tehlikeye atabileceğiniz şeylerden ne kadar uzak durursanız ilerleyen zamanlarda bunun mükâfatını alabileceksiniz. Dikkat edilmesi gereken birçok konu hakkında personel sağlık yazıları da takip edilerek bilgi sahibi olunabilir.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir