Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kalkınma Bakanı Yılmaz: 'Biz Taş Üstüne Taş Koyan Bir Partiyiz'

Anasayfa > Gündem

Kalkınma Bakanı Yılmaz, 'Biz bir slogan partisi değiliz, biz laf üstüne laf koyan bir parti değiliz. Biz taş üstüne taş koyan bir partiyiz, hizmet partisiyiz, biz gerçekçi bir partiyiz. Ayakları yere basan partiyiz' dedi.

Yılmaz, AK Parti Patnos 5. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, hizmetlerin olmadığı, insanların binbir sıkıntılar içinde olduğu bir ülkeden çok daha farklı hizmetlerin verildiği bir ülkeye ulaştıklarını söyledi.

Uluslararası alanda Türkiye'nin itibarının arttığını, geçmişte sahip çıkılmayan yoksula, fakire, fukaraya, yaşlıya, hastaya sahip çıkan bir ülke haline gelindiğini belirten Yılmaz, başörtüsüne, özgürlükten insanların ana dilini kullanmasına, fikirlerini rahatça ifade etmesine kadar bütün özgürlüklerin artmasının birilerinin zorlamasıyla değil, AK Parti'nin buna inandığı için olduğunu vurguladı.

Yılmaz, bütün politikalarının odağında insan olduğunun altını çizerek, 'Yıllar yılı devletle millet arasına mesafe koydular. Dar bir kesim bu toplumu kendi zihniyetine göre idare etmeye çalıştı. Milletin değerlerinden uzak düştüler, milletin beklentilerinden uzak bir siyaset yaptılar. AK Parti ile bu köklü bir şekilde değişti. AK Parti, milletin bağrından çıkmış, milletin değerleriyle yola çıkmış bir parti olarak 'İnsan için insanla birlikte siyaset dedi.' Siyasetini insan odaklı bir şekilde gerçekleştirdi. O sayededir ki bugün Doğu'da, Güneydoğu'da çok farklı şeyler görüyoruz' diye konuştu.

'Halkımızın inancı neyse bizim inancımız odur'

Doğu'ya, Güneydoğu'ya gerçek anlamda hizmetin AK Parti döneminde geldiğini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

'Biz bir slogan partisi değiliz, biz laf üstüne laf koyan bir parti değiliz. Biz taş üstüne taş koyan bir partiyiz, hizmet partisiyiz, biz gerçekçi bir partiyiz. Ayakları yere basan partiyiz. İnsanları boş birtakım sözlerin, sloganların peşine düşüp de olmayacak yerlere taşımaya çalışanlardan değiliz. Biz hizmet partisi olmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda biz gönüllere hitap etmeye çalışan bir partiyiz. Halkımızın inancı neyse bizim inancımız odur. Halkımız bizden ne bekliyorsa bizim programımız, bizim hedeflerimiz bunlardır ve biz bunu yapmaya devam edeceğiz.'

Yılmaz, AK Parti'nin yakan, yıkan, yok eden bir parti olmadığına dikkati çekerek, 'İnşa eden, insanlara hizmet eden, insanların ihtiyaçları için çalışan bir partidir. Yıkmak kolaydır, küçük bir çocuğun da eline bir taş verirsiniz, camı çerçeveyi yıkar. Yıkmak maharet değil, yapmak maharettir. Biz yapanlardanız. Kim yıkarsa yıksın, ne yaparsa yapsın biz inşa etmeye devam edeceğiz' dedi.

'Demokratik siyaset, şiddetin başladığı yerde biter'

Bazı siyasi söylemlere bakıldığında bir taraftan hizmetlere engel olunduğunu bir taraftan da yeterince hizmet yapılmadığını iddia edenlerin olduğunu belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

'Bunlara karşı da çok uyanık olmamız lazım. Samimi olmamız lazım. Söylenen sözün arkasındakine bakmamız lazım, gerçek niyetlere bakmamız lazım. AK Parti'nin politikaları ortada, biz samimi bir partiyiz. Biz ne söylüyorsak onu yapıyoruz, yapamayacağımız işlerde de söz vermiyoruz. Böylece halkımızın güvenini kazanıyoruz, böylece siyasetin itibarını yükseltiyoruz. Bundan sonra da böyle yapmaya devam edeceğiz ancak başkalarına bakıyorsunuz sorumsuz bir şekilde gençleri, çocukları sokağa çağıran bazı siyasileri de gördük maalesef. Halbuki demokratik siyaset şiddetin başladığı yerde biter. Kim şiddete çağırıyorsa kim şiddeti kutsuyorsa şiddeti yüceltiyorsa onun demokratik siyasette söyleyecek sözü yok demektir.'

Bakan Yılmaz, 'Biz şuna yürekten inanıyoruz, demokratik ortamda kim neye inanıyorsa onu söylesin. Fikir hürriyetine sonuna kadar varız. Bizden farklı düşünsün, farklı şeyler söylesin, bizi eleştirsin, barışçı bir şekilde gösterisini yapsın, protestosunu yapsın ama bir noktada anlaşmamız lazım, demokratik siyasette şiddete yer yoktur' şeklinde konuştu.

'AK Partililer olarak, anlımız açık başımız dik, bu millete hizmet ettik, hizmet etmeye devam edeceğiz' diyen Yılmaz, başkalarının AK Parti'nin hizmetlerini gölgelemek için gayret ettiğini ancak buna da fırsat vermeyeceklerini sözlerine ekledi.

Muhabir: Hüseyin YILDIZ, Sagip Sezginer, Orhan Güngör

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/haberler/4246...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kigami Turkoglu

Slogan partisi değiliz derken virgülden sonra slogan atıyor adam yahu.. Bu adamlar kendilerini 5 saniye geçmeden yalanlayan, gölgesinden hızlı yalan söyleyen... Devamını Gör

murat

"Biz taş üstüne taş koyan bir partiyiz" güzel espriydi:)))