Kaçılın Babanız Geliyor! Her Emekli Babanın Yaptığı Dillere Destan 13 İlginç Davranış

-

Babalarımız bizim ilk kahramanlarımız, bir tanecik canlarımızdır. Yıllarca çocuklarına iyi bir yaşam sağlamak için çalışır, emekli olmayı da dört gözle beklerler. Yalnız emekli olduktan sonra babalarda bir takım değişiklikler oluşmaya başlar. Yılların getirdiği koşturmalardan artık uzak kaldıkları için olsa gerek, bambaşka bir insan haline bürünürler. İşte babası emekli olanların çok iyi anlayacağı durumlar:

1. Emekli babaların en büyük özelliği, can sıkıntısından aile bireylerine sarmalarıdır. Özellikle çocuklarıyla uğraşmaya bayılırlar.

-Sen şimdi ne yapıyorsun iş yerinde?

+Rapor falan işte baba

-Boş işler yani?

2. Bu babaların oturduğu kanepe ya da koltuk, doğal bir şekillenme yoluna gitmiştir zaman içerisinde. Kendisinden başkasının poposunu kabul etmez o koltuk.

"Kalk ora benim yerim. Koltuğa soralım istersen?"

3. En sevdikleri etkinlik, anne ile birlikte dedikodu yapmaktır. Apartman hayatından sülalenin en uzak bireyine kadar uzanan tatlı dedikodular yaparken deli gibi eğlenirler.

"-Hanım öyle diyosun da İnayet Halamgilin oğlu da az değil. Dur dur 7 numara eve biriyle giriyor."

4. Emekli babaların gençleşme çabaları dillere destandır. Hayatlarında giymedikleri tişörtleri, kazakları emekli olduktan sonra giyer ve büyük bir öz güvenle üstündeki kıyafeti taşırlar.

"-Bana o ışıklı ayakkabılardan alsana babalar gününde?"

5. Emekli olduktan sonra daima şüpheci ve ikna edilmesi zor olmuşlardır. Çok fazla soru sorarlar, sorduklarını bir daha sorarlar. Sıkıysa cevap verme!

-O arkadaşın kimdi?

+Berke baba, demiştim ya geçen gün yine

-Berke kim?

+Ya gelmişti ya işte

-Ben gördüm mü?

6. Bir emekli babanın yapacağı en mükemmel iş apartman yöneticiliğidir. Çılgınlar gibi apartman yöneticisi olur onlardan; adeta bu iş için yaratılmışlardır.

"Apartmanda sessiz yürümek ve otomatların gereksiz yere açık olmaması zorunludur."

7. Bilgisayara, internete yıllarca ihtiyaçları olmamıştır ancak bu onların merakını törpülemez. Çocuklarından mutlaka internetle ilgili bir şeyler isterler.

"Şu benim arkadaşım vardı daireden eski. Necmi Turan... Yazsana bi oraya, onunla görüşcem ben"

8. Torunu varsa geçmiş olsun; çocuğu olarak artık o kadar da kıymetiniz kalmamıştır. Hatta torunlarına neredeyse aşıktırlar.

"Sen eşek kadar oldun, senin neyini sevcem ben?"

9. Televizyon, emekli bir babanın en büyük eğlencesidir. Müge Anlı'yı asla kaçırmazlar, hatta gizli gizli bir çocuk gibi olanlara ağlarlar.

-Baba beni işten attılar, gelirken de tırın altında kaldım, bi de sevgilim terk etti üstüne

+Sus sus bi dur... Fevziye'nin kocasını bulamıyolar hala :((

10. Anneler yemek yaparken tepesinde dikilip "Ona biraz da pul biber at. Soğanlar tam pembeleşmemiş" gibi hiç anlamadıkları şeylere karışmak konusunda ise üstlerine yoktur.

"-Hanım yemek çok güzel olmuş. İyi ki sana pul biber at demişim"

11. Karpuz seçme konusunda üstün hizmet madalyaları vardır. Bir karpuz eğer güzel çıktıysa aylarca bu başarı ile övünürler."

"Oğlum yesene karpuzdan? Bak bal gibi maşallah bal! Ben aldım"

2 ay sonra

"Geçen aldığım karpuz nasıldı ama? Ben çok güzel karpuz seçerim"

12. Bir emekli babanın 24 saat boyunca haber dinlemesi kaçınılmazdır. Sürekli olarak haberler dinleyip, kendileriyle röportaj yaparlar.

"Şimdi bu Amerika'nın tutumu doğru mu yani? Bence değil"

13. Çalışma hayatları boyunca belki hiç istemeyerek giydikleri takım elbiselerini, zaman zaman giyip çarşıya, pazara giderler. Böyle de hasret giderirler eski üniformalarıyla...

"Cevdet bana ordan orta yağlı bi Ezine ver, bi de kravatıma bak düzgün mü?"

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tayfa2

Keşke benim babam da hayatta olsaydı da tek derdi bunlar olsaydı.

tulin-eroglu

Babamı özledim.. keşke olsaydı ve aldığı karpuzun güzel çıktığıyla övünseydi....😓

inci-ates

benim babam,babalar babalarımız

yeldas

geçenlerde yağan o deli karda, balkona çıkmış sigara içmek için..baktım mır mır bişeyler anlatıyor..çaktırmadan dinledim..otoparkta kara gömülen arabalara bakıp, yarın pzt, bok çıkartırsınız bu arabaları burdan, bugün pazar bi kalkıp temizliyim diyen yok, yarın sabah hepiniz kavga edersiniz burda görürüm ben alayınızı !!! adam resmen sabri beye bağladı..

ceylan-yigit

Hakikaten bazıları babamda da var. Güzel bir içerik olmuş 😊

Görüş Bildir