İstanbul'daki Nükleer Zirvesinde Greenpeace Protestosu

 > 
262PAYLAŞIM

Nükleer karşıtı mesajların yer aldığı kurabiyeler dağıtmak isteyen Greenpeace gönüllülerine izin verilmedi.

İstanbul'da düzenlenen "İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi" Greenpeace Akdeniz üyeleri tarafından protesto edildi. Toplantının yapıldığı otelin terasından halatlarla inen grup üyeleri "Nükleer felaket burada başlıyor" yazılı pankart açtı.

İstanbul Şişli'de bulunan bir otelde gerçekleştirilen "İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi" Greenpeace üyelerinin eylemine sahne oldu.

Toplantının yapılacağı otelin giriş bölümüne çıkan 5 eylemci ellerindeki dövizleri kaldırarak eyleme başladı.

Eylemcilerin fark edilmesi üzerine polis ve özel güvenlik görevlileri eylemcilerin bulunduğu alana yöneldi.

Bir süre sonra bu bölümde bulunan eylemciler güvenlik görevlileri ile birlikte otel binasına döndü. Bir süre sonra otelin beşinci katında bulunan terasta 4 eylemci belirdi.

İki eylemci terastan halatlar yardımıyla sarkarak 28 metre karelik bir pankart açtı. "Nükleer felaket burada başlıyor" yazılı pankartı gören güvenlik görevlileri bu kez bu bölgeye yöneldi.

Açılan pankart görevliler tarafından kaldırılırken, halatla terastan sarkan eylemciler yaklaşık yarım saat bu bölgede asılı kaldı.

Aynı sloganın yazılı olduğu daha küçük ebattaki dövizleri açan eylemciler bir süre sonra terasa tekrar çıktı. Eylem nedeniyle otel binasının bulunduğu bölgeye çevik kuvvet polisleri de sevkedildi.

Gözaltına alınan 9 eylemci polis tarafından gözaltına alındı.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir