İşinde Nasıl Birisin?

-

Belki birkaç ay, belki birkaç yıldır aynı şirkettesin. Çalışma arkadaşlarına, iş ortaklarına nasıl bir karakter sergilediğini hiç merak ettin mi? Testi çöz, senin hakkında neler düşündüklerini öğren.

1. Pazartesi denildiğinde sendrom dışında aklına ne geliyor?

Çok iş, hep iş, iş iş iş...
Muhabbetini sevdiğim insanlarla bir arada olma zamanı.
Müşterilerle toplantı günü.
Diyete başlama günü.
İşlerimi organize etme zamanı.

2. Ekibinde işe yeni başlayan birine ilk tavsiyen ne olur?

Çalışmanın saati yoktur; yaptığın işten keyif aldığında.
Kendini geliştir; işine ve kendine değer kat.
Müşterilerini daha mutlu etmek için sürekli çalış.
Herkesle birebir ilgilen ki, insanlar senden memnun kalsın.
Yarın senin geleceğin, onu nasıl daha iyi yapabilirim diye düşün.

3. İş arkadaşlarında en çok neyi önemsersin?

Sadık olmasını,
Paylaşımcı olmasını,
Güvenilir olmasını,
Samimi olmasını,
Empati kurabilmesini,

4. İş yerinde olmazsa olmazın?

İşin tüm sorumluluğunun bana verilmesi,
Kariyerimde ilerleme fırsatı,
Her anlamda güvendiğim en az 1 kişi olmalı,
Severek çalıştığım insanlar olmalı,
Huzurlu bir ortamı olmalı

5. Şirkette önemli biri olmanın tanımı?

Karar merci olmak,
Entelektüel seviyenin en yüksek olduğu kişi olmak
Herkesin güvenini kazanmak,
Herkes tarafından sevilmek,
Her şeye hakim olmak.

6. Herkes senden bir şey saklıyor gibi. Tepkin ne olurdu?

İşime bakarım.
Paylaşmıyorlarsa, duymamam gerekiyordur.
Sesimi çıkarmam, elbet bana güvenip anlatacaklardır.
Gider neler döndüğünü net bir şekilde sorarım.
Yaptığım bir hatadan dolayı bu oldu diye telaşlanıp, sorarım

7. Hangi söz senin iş dünyasına bakış açını yansıtıyor?

İyilik yap, iyilik bul.
İnsanın iki gayesi olmalı; üretmek ve paylaşmak.
Herkesi sev, az kişiye güven, hiç kimseye yanlış yapma
İçtenlik bütün dehanın kaynağıdır, önce içten ol.
Sana nasıl davranılmasını istiyorsan başkalarına öyle davran.

8. Moralin bozuk olduğunda ne yaparsın?

Ortalığı derler toparlarım, kafam dağılsın.
Öğle arasında dışarı çıkar, hava alırım.
Sevdiğim arkadaşlarımı arayıp muhabbet ederim.
Bir şeyler atıştırırım.
Moralimi bozan şey neyse onu bulmaya ve çözmeye çalışırım

9. Bir insanı kültürlü yapan şey nedir?

Yaratıcı bir şekilde topluma faydalı olması,
Çok gezmesi,
Kendi kitlesini yaratması,
Yeni ve farklı insanlarla iletişim kurması,
İnsanları anlamak için çaba sarf etmesi. çok okuyup, paylaşması

Sadık birisin!

Sen işine cani gönülden bağlı birisin, herkes senin hakkında aynı şeyi düşünüyor. “Ona işi ver, gerisini unut.” diyorlar. Senin için çalışmanın ne yeri, ne de zamanı var. İşine faydalı olmak için çok çaba harcıyorsun. Hem sadık bir çalışan, hem sadık bir arkadaşsın. 

İş dünyasındaki var olma nedenin işini yaparken sen dahil herkesin bundan zevk alması. Tıpkı Gazi Ceran gibi. Gazi Ceran da senin gibi hep nasıl #dahafazlasini yapabilirim diye düşünüyor. 

Paylaşımcı birisin!

Daha iyisini ve daha fazlasını verebilmek için kendini hep geliştiriyorsun. İş yerinde senin kadar okuyan, senin kadar izleyen, senin kadar gezen biri daha yok. Herkes senin hakkında aynı şeyi düşünüyor. Öğrendiğin her şeyi kendi ekibinle korkmadan paylaşabiliyorsun. 

İş dünyasında var olma nedenin kendini, çevreni geliştirmek ve güzelleştirmek. Çünkü ancak o zaman mutlu oluyorsun. Tıpkı İhsan Aknur gibi. İhsan Aknur da senin gibi hep nasıl #dahafazlasini yapabilirim diye düşünüyor. 

Güvenilir birisin!

İşin özünde ‘güven’ olduğunu çok iyi biliyorsun. Güvenilir olmak, kişinin kendine güvenmesinden ve sağlam bir karakterden doğar. İşini zamanında yapıyorsun, son derece çalışkansın ve insanlara hak ettiği değeri vererek güven sağlanabileceğini daha ilk günden çözmüşsün. Herkes senin hakkında aynı şeyi düşünüyor. 

İş dünyasında var olma nedenin, benimle iş yapan herkesi nasıl daha mutlu edebilirim düşüncesi. Tıpkı Ergün Kılıç gibi. Ergün Kılıç da senin gibi hep nasıl #dahafazlasini yapabilirim diye düşünüyor. 

Samimi birisin!

“Karşımdaki samimi olsun, ciğerimi yesin.” lafı senin için söylenmiş. Sana kaybettireceğini bilsen de net olmayı seviyorsun. Biliyorsun ki; bu, sana öyle ya da böyle sürekli kazandıracak. Bunun yanı sıra iş arkadaşlarını, müşterilerini memnun etmek için çalışıyorsun. Hepsiyle tek tek ilgileniyor ve kimin neyi sevip sevmediğini iyi biliyorsun. Senin hakkında herkes birebir bunları söylüyor.

İş dünyasında var olma nedenin, benim adımı andıklarında insanların yüzleri gülsün düşüncesi. Bunu başarıyorsun da, tıpkı Hatice Güner gibi. Hatice Güner de senin gibi hep nasıl #dahafazlasini yapabilirim diye düşünüyor. 

Empati sahibisin!

İnsanların yerine kendini koyarak, olaylara onların bakış açısı ile bakarak, duygu ve düşünceleri doğru anlayarak ve hissederek iş yerinin vazgeçilmez bir bireyi olmuşsun. Daha iyisini ve daha doğrusunu ancak karşındaki anlayarak yapabileceğini en başından beri biliyorsun. Bana yapmalarını istemediğim hiçbir şeyi bir başkasına yapmam diyorsun ve bu özelliğine herkes imreniyor. 

İş dünyasında var olma nedenin, şirketi kendi iş yerin gibi sahiplenmek. Bu ne yüce duruştur, herkes bunu söylüyor seninle ilgili. Tıpkı Yaşar Özalp hakkında söyledikleri gibi. 

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

Sen işine cani gönülden bağlı birisin, herkes senin hakkında aynı şeyi düşünüyor. “Ona işi ver, gerisini unut.” diyorlar. Senin için çalışmanın ne yeri, ne de zamanı var. İşine faydalı olmak için çok çaba harcıyorsun. Hem sadık bir çalışan, hem sadık bir arkadaşsın. İş dünyasındaki var olma nedenin işini yaparken sen dahil herkesin bundan zevk alması. Tıpkı Gazi Ceran gibi. Gazi Ceran da senin gibi hep nasıl #dahafazlasini yapabilirim diye düşünüyor.

sunflower

Sen işine cani gönülden bağlı birisin, herkes senin hakkında aynı şeyi düşünüyor. “Ona işi ver, gerisini unut.” diyorlar. Senin için çalışmanın ne yeri, ne de zamanı var. İşine faydalı olmak için çok çaba harcıyorsun. Hem sadık bir çalışan, hem sadık bir arkadaşsın. İş dünyasındaki var olma nedenin işini yaparken sen dahil herkesin bundan zevk alması. Tıpkı Gazi Ceran gibi. Gazi Ceran da senin gibi hep nasıl #dahafazlasini yapabilirim diye düşünüyor

biqqmenn

Empati sahibisin!İnsanların yerine kendini koyarak, olaylara onların bakış açısı ile bakarak, duygu ve düşünceleri doğru anlayarak ve hissederek iş yerinin vazgeçilmez bir bireyi olmuşsun. Daha iyisini ve daha doğrusunu ancak karşındaki anlayarak yapabileceğini en başından beri biliyorsun. Bana yapmalarını istemediğim hiçbir şeyi bir başkasına yapmam diyorsun ve bu özelliğine herkes imreniyor. İş dünyasında var olma nedenin, şirketi kendi iş yerin gibi sahiplenmek. Bu ne yüce duruştur, herkes bunu söylüyor seninle ilgili. Tıpkı Yaşar Özalp hakkında söyledikleri gibi.

dyingwoman

Güvenilir birisin! burcum en güvenilir burç zaten şaşırmadım dslkfdöçm

recep-firat

3. görselde İsmail Kartal var. Nereden nereye.

Görüş Bildir