Görüş Bildir
Haberler
İmralı Öncesi Kandil'e

İmralı Öncesi Kandil'e

adem kara
26.11.2014 - 14:43
İçeriğin Devamı Aşağıda

Genişletilmiş HDP heyetinin Pazar günü yapacağı İmralı ziyareti öncesinde HDP heyeti Perşembe günü hem Hükümet ile hem Kandil ile görüşmeler yürütecek. Kandil'de KCK yöneticileri ile İdris Baluken görüşecek. Önder ve Buldan ise Çözüm Kurulu üyeleri ile bir araya gelecek.

Genişletilmiş HDP heyeti, Pazar günü İmralı Cezaevi'nde Abdullah Öcalan ile ilk görüşmesini yapacak. Öcalan'ın 'mutlak eylemsizlik' çağrısı yapması beklenen bu görüşme öncesinde HDP yoğun bir temas trafiği yürütecek.

Heyet üyelerinden HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken Perşembe Kandil'de KCK yöneticileri ile görüşecek. Baluken, gelinen son noktayı, hükümet cephesinden partiye iletilen mesajları KCK yöneticilerine aktaracak, Kandil'in Öcalan'a ileteceği mesajı alacak. Baluken, bu görüşmeyi yaparken heyetin diğer üyeleri Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan Ankara'da, Çözüm Kurulu üyeleri ile biraraya gelecek.

Bağrıyanık gitmeyebilir

Temaslar Pazar günü genişletilmiş heyetin Abdullah Öcalan ile yapacağı görüşme öncesinde önem taşıyor. HDP bir yandan da genişletilmiş heyette yer almasını istediği isimler ile ilgili hükümetten yanıt bekliyor. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle'nin bu haftasonu yapılacak görüşmede yer alacağı kesin. Ancak Al Jazeera 'ye bilgi veren kaynaklar hükümetin Ceylan Bağrıyanık ismi ile ilgili ayrıntılı bir araştırma yapma eğiliminde olduğunu, Bağrıyanık'ın haftasonu yapılacak görüşmeye katılıp katılmayacağının Cumartesi günü netleşeceğini söyledi.

Kaynak: Al Jazeera

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/imr...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0