İlk Bölümüyle Sosyal Medyayı Ayağa Kaldıran Dizi Kırmızı Oda'da Neler Oldu?

4.2bPAYLAŞIM

Kırmızı Oda dizisi daha ilk bölümüyle sosyal medyayı ele geçirdi, bizi ekran başında koltuğumuza yapıştırdı. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabı Madalyonun İçi: Bir Psikiyatrin Not Defteri'nden uyarlanan dizi, kadına şiddeti ele alan ilk bölümüyle yüreğimizi sızlattı.

Merak etmeyin, açıp izleme hevesinizi kırmadan şöyle bir göz atacağız.

Binnur Kaya'nın başrolünde yer aldığı dizi, ünlü terapist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabı 'Madalyonun İçi: Bir Psikiyatrin Not Defterinden' kitabından esinleniyor.

Tıpkı İstanbullu Gelin ve Doğduğun Ev Kaderindir dizilerine hayat veren kitapları gibi, Gülseren Hanım'ın bu kitabı da ilgi görecek diye umuyoruz.

Dizide Binnur Kaya'ya diğer doktorları canlandıran Tülin Özen, Meriç Aral, Burak Sevinç ve oğlu Murat'ı canlandıran Halit Özgür Sarı eşlik ediyor.

Yönetmen Cem Karcı, senarist Banu Kiremitçi Bozkurt.

Daha önce Gülseren Hanım'ın o 'Kırmızı Oda'sını görmüştük İstanbullu Gelin dizisinde. Olayları çözümlemesine, en derin duygulara ve korkulara ulaşmasına, insanların yaralarını sarmasına hayran olmuştuk.

İstanbullu Gelin'de de Adem karakterini izlemiştik Madalyon'da. Ama terapistin ismi Gülseren değildi.

MasterChef Türkiye'nin yayınlanacağı saatte yeni bölüme bir ara verip, diziyi yayınlamaya başladılar. MasterChef izleyeceğini sananları bir sürpriz bekledi yani:) Peki değdi mi?

Eveeeet, ilk bölüm çok keskin başladı. Hemen doktor hanımla ve onun danışanlarıyla tanıştık. Her bölüm yeni insanlar hayatımıza girecek belli ki, bazı danışanların konusu ise çözülene kadar devam edecek.

Açılışı çok sert bir şekilde yaptık. Kızının intihar etmek üzereyken yakaladığı, mevlüt hocası bir kadınla tanıştık.

Evrim Alasya müthiş performansıyla herkesi büyüledi.

Onu bu noktaya taşıyan travmaları dinlemek, onun adım adım çözülmesini izlemek kalbimizi yaktı geçti.

O acı dolu hikayenin ne olduğunu anlatmayacağız, lütfen izleyin. Sadece şunu bilin ki, en derin yaralar bile konuşuldukça iyileşebilir. Hayattan vazgeçmek bu kadar kolay olmamalı.

Şems-i Tebrîzî'nin o sözünü söylediğinde çok haklıydı Doktor Hanım, bu hikayenin gidişatını ve nasıl bir iyileşme süreci olacağını çok merak ediyoruz.

Bir bölüme bir hikaye olur mu? Daha bekleme odasında birçok hasta var!

Mehmet ve Nesrin uzun yıllar önce tanışmış, birbirlerini çok severek evlenmişler. İlişki terapisi için geldiklerinde onların da hikayeleriyle tanışmış oluyoruz.

Salih Bademci ve Hande Doğandemir harika performans gösteriyor.

Mehmet çok agresif, çok öfkeli bir adam. Paranoid Şizofreni ilk teşhisi. Sanırız kendisi küçükken şiddete maruz kalmış.

İki çocuğunun annesi Nesrin'e maalesef şiddet uyguluyor. Karısı hem bunun psikolojik yüküyle, hem de yüzündeki morlukların iş hayatında yaşattığı utançla mücadele ediyor.

Sanki utanması gereken o imiş gibi... Şiddet gören kadınlar değil utanması gereken, bunu yapandır!

Ne kıskançlık, ne de 'haklı' bir sebep olabilir. Sahiplenmek bu demek değildir, işte bu dizi umarız bunu kitlelere anlatır.

Ekonomik özgürlüğünü eline almış bir kadın bile, aşkla evlenmiş bir kadın bile yaşayabilir bunu. Maalesef buna göz yummak da bir başka psikolojik sorun.

Zaten dizinin daha ilk sahnesinde de anlattılar bunu bize. Ah o çok seviyor diye bunu yapıyor sananlar... Umarız sizi de uykunuzdan uyandırır.

Kısacası dizi harika bir başlangıç yaptı. Oyunculukları izlemek de, gerçek hayattan hikayelere tanık olmak da harikaydı.

Umarız yolu açık olur. Hem de İstanbul Sözleşmesi'nin gerekliğinin tartışılmasının bizi üzdüğü bu günlerde ilaç gibi gelecek.

Ha bu arada kadro çok sağlam, henüz tüm kurşunlarını atmadı dizi. İzlemediyseniz mutlaka bir göz atın deriz.

Bol şans!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
depresifon

Nasıl bir dizi çekmişsiniz arkadaş.bu nasıl oyunculuk.nasıl bi senaryo.kıymetini bilmemiz gereken bir dizi.zira bi daha böylesi çekilmez.inşallah çok uzun sürer.şu hercayi dizisini izleyenleri de kırmızı odaya alalım lütfen.hepiniz manyaksınız çünkü kdjshfsdfhsg :D :D

selaminko

diziyi izlemedim bilemiyorum ama kızının intihardan kurtardığı hanımefendinin hayatı "günahın 3 rengi" kitabında yer alıyor.

galatacimbm1905

Kesinlikle izlemelisin. Çok güzel. Saçma sapan aşk ve vurmalı-kırmalı dizilerinin arasında ilaç gibi geliyor insana.

selaminko

izleyeceğim zira hanımefendinin kitapları başarılı.

reira-serizawa

bilinçlenme açısından iyi bir dizi olduğunu ve insanların psikolağa gitmeye karşı olan tabularını yıkabilecek bir dizi olduğunu düşünüyorum, biz zaten biliçli insanlarız demeyin,, ben de kendimi öyle görürdüm ama bu dizide bi yerlerde kendi hayatınızdan noktalar bulabilirsiniz benim gibi diye düşünüyorum.

samyeli90

Öyle bir dizi ki her karesin de ağladım özellikle 'Şiddet denen şey virüs gibidir, ruhumuza bir kere girdi mi kuşaklar boyu devam eder' Bu virüsün ben de kalmasına karar verdim kimseye bulaştırmamaya ben kendimden eminim ama karşımda ki kişiden emin olamam o yüzden bende kalması benimle birlikte yok olması daha iyi Hele ki gerçek olması bunların gerçekten yaşandığını bilmek daha da dağıttı beni...

halil-degerli

.👍👍👍👏👏👏.

Görüş Bildir