Hem Dolabının, Hem Gönlünün Kapısı Açık! Bakkaldan İzinsiz Ekmek Alan Öğrenciye: 'Sorun Değil, Devam Et'

 > 
6.8bPAYLAŞIM

Bilecik'in Söğüt ilçesinde, bir bakkalın kilitli olmayan dolabından farklı gecelerde izinsiz ekmek alan öğrenciler, daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istedi. Bakkal Osman Çiftçi, bu durum karşısında duygulandı. Büyüklerinden böyle gördüğü için ekmek dolabını hiç kilitlemediğini söyleyen Çiftçi, öğrencilere hakkını helal edip "devam edebilirsiniz" diye de not düştü...

Eskişehir Caddesi'ndeki bakkal dükkanına gelen Osman Çiftçi, ekmek dolabında 5 lira ve içinde "Abi biz burada öğrenciyiz. Paramızın olmadığı günler buradan izinsiz ekmek aldık. Hakkını helal et. Allah razı olsun dolabı açık bıraktığın için. Aldığımız beşinci ekmek oluyor bu. Paramızı buraya bırakıyoruz"  yazılı not buldu.

Emekli olduktan sonra 15 yıldır esnaflık yapan Çiftçi, öğrencilerin çekinmeden ekmek almaya devam edebilmeleri için, bulduğu notun altına "Hiç sorun değil devam et" notunu yazdı.

Bakkal Çiftçi, gençlere hakkını helal ettiğini söyledi. Çiftçi, dükkanı işletmeye başladığından beri ekmek dolabının kapısını hiç kapatmadığını belirtti.

"İlçemizde de bu şekilde yapan çok esnaf arkadaşımız var. İhtiyacı olan çekinmeden alsın" diyen Çiftçi, Osmanlı torunu olarak gördüklerini yaşatmaya çalıştığını söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir